تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
جالب است ۰
مسئولان بهداشتی انگلیس از شناسایی ویروس فلج اطفال در سیستم فاضلاب این کشور خبر دادند.
مشاهده ویروس فلج اطفال در فاضلاب انگلیس
به گزارش بیان ما ؛ مقامات انگلیسی اعلام کردند که در چندین نمونه گرفته شده از سیستم فاضلاب در شهر لندن، پایتخت، ویروس فلج اطفال شناسایی شد و امکان دارد که این ویروس در کشور شیوع پیدا کند.
مقامات انگلیسی تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این ویروس را در بین شهروندان شناسایی نکرده اند.
هیئت خدمات بهداشتی انگلیس اعلام کرده است که به دلیل نرخ بالای واکسیناسیون، خطر کمی برای انتشار ویروس وجود دارد.
اما این هیئت از والدین خواست پس از شناسایی وجود این ویروس در سیستم فاضلاب، کودکان خود را واکسینه کنند؛ به ویژه کودکانی که ممکن است در طول تعطیلی به دلیل همه‌گیری (کووید-۱۹) واکسن فلج اطفال دریافت نکرده باشند.
نرخ ملی واکسیناسیون درانگلیس بیش از ۹۰ درصد است که این میزان برای جلوگیری از شیوع ویروس کافی است، اما نرخ واکسیناسیون در لندن در میان کودکان زیر ۱۲ سال در سال‌های اخیر کمتر از این میزان بوده است.
در گذشته، این بیماری هزاران کودک را در سراسر جهان کشته یا فلج کرد. تاکنون هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما به لطف واکسیناسیون، جهان در آستانه ریشه کنی شایع‌ترین نوع این بیماری است.
این بیماری در کشور‌هایی مانند نیجریه و یمن در حال گسترش است. آخرین مورد فلج اطفال در انگلستان در سال ۱۹۸۴ ثبت شده است.
تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که این سازمان با انگلیس برای شناسایی روش‌های واکنش لازم تلاش می‌کند».
غبریسوس در توییتر نوشت: "نظارت، واکسیناسیون و سرمایه گذاری برای ریشه کنی فلج اطفال بسیار مهم است. " short_url/vdcb50b88rhbgap.uiur.html
bayanema.ir/vdcb50b88rhbgap.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما