کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس جمهور در دیدار با اقشار مردم:

کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد/دستمزدها باید عادلانه شود

2 تير 1401 ساعت 16:39

رییس جمهور با قدردانی از کادر درمان در دوران کرونا گفت: این قشر زحمتکش در کنار مردم بسیار مجاهدانه از جان و زندگی خود گذشت و در راه سلامت آحاد جامعه تلاش کرد.


به گزارش بیان ما ؛ آقای رییسی گفت: افتخار بزرگی است که امروز در جمع مردم و مدیران خراسان شمالی هستم، این استان مردمانی بسیار با بصیرت، احساس مسوولیت و خونگرم دارد و روحیه پذیرایی از زائران امام رضا(ع) را در طول تاریخ تجربه کرده اند.

او گفت  مردم خراسان شمالی با گویش های ترک، فارس، ترکمن، تات و فارس در کنار یکدیگر با وحدت زندگی می کنند و مردم این خطه در پیروزی انقلاب اسلامی، حریم و حرم خوش درخشیده اند.
به گفته رییس جمهور همچنان که تولید محور اصلی اقتصاد است، کشاورزان و صنعتگران استان به خوبی نقش خود را در این حوزه تعریف کرده اند و دانشگاه های خراسان شمالی نیروهای خوبی را پرورش داده اند و باید زمینه کار فراهم شود.
 آقای رییسی گفت: استفاده صحیح از امکانات باید مدنظر باشد و در بازدید از پتروشیمی بجنورد متوجه کار بزرگی شدم که آب آنجا باید از پساب استفاده شود و این بعنوان یک ظرفیت برای مردم باقی بماند و تا پایان امسال باید آب این مجتمع در اختیار مردم قرار گیرد و از پساب استفاده کند و این مجتمع برای اشتغالزایی نیاز به توسعه دارد که باید این کار انجام شود.
او گفت : کشاورزان باید امیدوار باشند و گردش مالی مناسب داشته و کالای آنها با قیمت مناسب به همراه تسهیلات تضمین شود.
آقای  رییسی می گوید: خراسان شمالی را از سابق می شناسم و مردم فهیم این استان مسائل ملی را به خوبی رصد می کنند و همچنان که ما با مشکل کرونا مواجه بودیم و روزهای صفر فوتی کرونا را سپری می کنیم؛ در برخی از کشورها تعداد فوتی ها زیاد است که باید از تلاش کادر درمان تشکر کرد چرا که بسیار مجاهدانه جان و زندگی خود را برای سلامت مردم گذاشتند.
دولت ۴۸۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش  گفت: دولت ۴۸۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت  که این رقم کمی نیست هم اکنون کسری بودجه داریم و حتی به ما گفته می شد که با کسری بودجه چه کار می کنید.
او می گوید: تلاش کردیم تا تولید نفت را افزایش دهیم و دیگر اقداماتی انجام دادیم تا کسری بودجه را بدون اینکه پول چاپ کنیم و یا از بانک مرکزی بگیریم توانستیم سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذرانیم.
آقای رییسی گفت: هم اکنون هر ماه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان و حتی ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه های را که از قبل انجام شده، پرداخت می کنیم و این هزینه پیش از ما انجام شده بود و دولت فعلی باید آن را پرداخت کند.
رییس جمهور گفت: برخلاف گذشته امروز در حوزه نفت مشکل نداریم و بدون اینکه تعهدی جدیدی بپذیریم با همان وضعیت سابق نفت را می فروشیم که در حد قابل قبول هم است.
دستمزدها باید عادلانه شود
رییس جمهور گفت: ما دنبال عادلانه کردن دستمزدها هستیم ، هیچ قشری در این خصوص نادرست نمی گوید، معلم، استاد، کارگر، اصناف ، کارمندان و سایر اقشار همه درست می گویند که ما گفته ایم که در دولت اجازه  دهید تا در پرداخت ها عدالت وجود داشته باشد.
او گفت: باید ببینیم چه قدر امکانات داریم و چه قدر باید پرداخت کنیم.
 رییس جمهور گفت:پول ملی باید ارزشمند شود، هرچه قدر حقوق ها را اضافه کنیم حریف نخواهیم شد باید حتما وضعیت تورم را مهار کنیم که در این خصوص برنامه های جدی در دولت داریم. 


کد مطلب: 106431

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/106431/کادر-پزشکی-دوران-کرونا-مجاهدانه-جان-مردم-دفاع-دستمزدها-باید-عادلانه-شود

بيان ما
  https://www.bayanema.ir