کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آیت الله مکارم شیرازی:

اجاره بهای خانه‌ها غوغا می‌کند

2 تير 1401 ساعت 16:43

آیت الله مکارم شیرازی گفت:گرانی مسکن و اجاره بهای خانه‌ها غوغا می‌کند که باید برای آن تدبیری اندیشید.


به گزارش بیان ما ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله ناصر مکارم شیرازی،این مرجع تقلید  در دیدار  سید مسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گلایه‌های شدید مردم از گرانی‌ها  را مورد توجه قرار د اد و گفت: امروز داد مردم از گرانی‌ها بلند است و می‌گویند که قیمت‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.
او می گوید: این گرانی‌های افسارگسیخته با وجود افزایش درآمد‌های نفتی دولت به عنوان معمایی برای مردم شده که لازم است دولتمردان جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشند.
این مرجع تقلید گفت:قاچاق اجناس و کالا به صورت آزادانه و گسترده وجود دارد و باید نظارت‌ها و بازدید‌ها در مرز‌ها افزایش یابد که چرا مواد خوراکی و ارزاق مردم به راحتی از کشور خارج می‌شود؟!
او از دیگر دلایل گرانی‌ها را بی انصافی برخی از کسبه دانست و گفت: باید تعزیرات حکومتی نسبت به این قضیه ورود پیدا کند.
 آیت الله  مکارم شیرازی گفت: گرانی مسکن  و اجاره بهای خانه‌ها غوغا می‌کند که باید برای آن تدبیری اندیشید.
او گفت: در صنعت خودروسازی نیز دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که از طرفی جلوی واردات صحیح خودرو را گرفته و از طرف دیگر هر قیمتی خواستند برای خودرو‌ها تعیین می‌کنند و هیچ کس نیز نمی‌تواند با آن‌ها مقابله کند در حالی که قیمت مشابه خارجی، بسیار پایین‌تر از خودروی ایرانی است.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: حل این مشکلات وظیفۀ هر سه قوه است و نمی‌توان تنها از یک بخش انتظار داشت.
او در پایان این دیدار گلایه‌های مردم از اینکه چرا مراجع نسبت به گرانی‌ها ساکت هستند و صحبت نمی‌کنند را مورد توجه قرار داد و گفت: ما مکرر تذکر داده و می‌دهیم که مردم از دولت جدید انتظار دارند که نسبت به بهبود اوضاع تلاش کند و گرانی و تورم را مهار نماید، و می‌دانیم که دولت در این زمینه تلاش و کوشش می‌کند و امیدوار است و ما هم به امید جناب رئیس جمهور امیدواریم اما اگر آثار و نتایج این برنامه‌ها در جامعه و زندگی مردم احساس نشود، می‌تواند سبب بی اعتمادی و ناامیدی از دولت شود.
در ابتدای این دیدار میرکاظمی گزارش جامعی از اقدامات دولت در زمینه‌های اقتصادی ارائه کرد و گفت:برخی از این برنامه‌ها تکلیف قانونی از سال‌های گذشته بوده که چاره‌ای از اجرای آن نبوده و آثار مثبت آن در آینده نزدیک برای مردم محسوس خواهد بود.


کد مطلب: 106432

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/106432/اجاره-بهای-خانه-ها-غوغا-می-کند

بيان ما
  https://www.bayanema.ir