تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴
جالب است ۰
معاون جنبش حزب‌الله لبنان، تشکیل هر چه سریع‌تر دولت را کلید حل بحران‌ها در این کشور عنوان کرد.
حزب‌الله خواستار تشکیل هر چه سریع‌تر دولت لبنان شد
به گزارش بیان ما؛  شیخ «نعیم قاسم» معاون حزب‌الله امروز (پنجشنبه) بر ضرورت تشکیل هر چه سریعتر دولت لبنان تأکید کرد و آن را کلید راه‌حل بحران‌ها در این کشور خواند.
بر اساس گزارش «المنار»، وی در ادامه گفت، عده‌ای هستند که قصد دارند چوب لای چرخ‌ها بگذارند تا قبل از پایان دوره ریاست‌جمهوری «میشل عون»، هیچ دستاوردی ثبت نشود.
شیخ قاسم در ادامه بر لزوم توجه به مسائل معیشتی و ضروری مردم تأکید کرد و از لبنانی‌ها خواست که حزب‌الله را بر اساس برنامه‌های انتخاباتی‌اش که در راستای انجام آن تلاش خواهد کرد، پاسخگو کنند.
امروز پنجشنبه (۲۳ ژوئن/ دوم تیر) مشورت‌های الزام‌آور پارلمانی در لبنان برای انتخاب نخست‌وزیر در کاخ «بعبدا» (کاخ ریاست‌جمهوری) آغاز شد.
مشورت‌های پارلمانی برای انتخاب نخست‌وزیر لبنان به این صورت است که نمایندگان پارلمان لبنان در ساعت‌های مشخص شده قبلی، به نوبت با میشل عون دیدار و رایزنی می‌کنند.
نخست‌وزیر انتخاب شده باید هفتاد و هشتمین دولت در تاریخ لبنان و پنجمین دولت در دوره ریاست‌جمهوری «میشل عون» را تشکیل دهد و پیش‌بینی می‌شود «نجیب میقاتی» برای چهارمین بار منصب نخست‌وزیری را بر عهده بگیرد.
در همین ارتباط، فراکسیون «الوفاء للمقاومه» (وابسته به جنبش حزب‌الله لبنان)  در رایزنی های امروز نجیب میقاتی را برای تصدی منصب نخست‌وزیری در لبنان معرفی کرده است.
پایگاه خبری «العهد» گزارش داد که «محمد رعد» به نمایندگی از طرف این فراکسیون اعلام کرد: «ما تصمیم گرفته‌ایم نخست‌وزیر مقیاتی را برای ریاست دولت معرفی کنیم.»
رعد اضافه کرد: «موضع ما سهل و ممتنع است. لبنان نیازمند دولتی است که امور و منافع آن را بتواند مدیریت کند. بحران‌ها مستلزم واقع‌نگری، فراهم کردن تمامی فرصت‌ها و مانع‌زدایی است تا دولتی برای مواجهه با  ضرب‌الاجل‌ها و تحولات تشکیل شود.»
  short_url/vdcgt39qtak9zt4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgt39qtak9zt4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین