تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵
جالب است ۰
رئیس جمهمور روسیه می‌گوید: در راستای حذف دلار از مبادلات، کشور‌های عضو بریکس ذخایر ارزی خود را با سبدی از ارز‌های ملی شان تقویت می‌کنند.
یک گام دیگر دلار آمریکا به گوشه رینگ رفت
به گزارش بیان ما؛ پوتین رئیس جمهوری روسیه می‌گوید: کشور‌های عضو بریکس به دنبال توسعه ذخایر ارزی خود هستند که سبدی از ارز 5 کشور عضو خواهد بود. آنگونه که از سخنان پوتین بر می‌آید دلار در این ذخایر ارزی کشور‌ها جایی نخواهد داشت.

به گفته پوتین کشور‌های برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی عضو بریکس به دنبال توسعه ذخایر ارزی خود با ارز‌های جدید هستند.

وی تاکید کرده است که همچنین این کشور‌ها به دنبال روش‌های جایگزین برای پرداختی‌های خود هستند که در آن دلار کنار گذاشته می‌شود.

پیش از این گروه بریکس گفته بود که روی شبکه پرداخت مشترک کار می‌کنند تا کمترین وابستگی را به سیستم مالی غرب داشته باشند همچنین این کشور‌ها تاکنون با استفاده از تجارت‌های دو جانبه استفاده از ارز‌های ملی خود را توسعه داده اند.

استفاده از ارز‌های ملی به جای دلار، چند سالی است که بین کشور‌ها رواج یافته و پیشتازان این روش کشور‌های چین و روسیه هستند که پیمان‌های دو جانبه‌ای را در این مسیر وضع کرده اند و دیگر کشور‌ها را هم به این روش ترغیب می‌کنند.
 
short_url/vdciwqazwt1au52.cbct.html
bayanema.ir/vdciwqazwt1au52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین