تاریخ انتشار : ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹
جالب است ۰
امیر عبداللهیان در گفت و گو با وزیر خارجه عمان:

اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه عمان گفت: ایران بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید دارد و اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.
اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند
به گزارش بیان ما؛   حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای و بین المللی تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر اهتمام تهران و مسقط به توسعه و تعمیق مناسبات دو کشور، بر ضرورت پیگیری و اجرایی شدن ابعاد مختلف و توافقات انجام شده در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان تاکید کرد.
امیر عبداللهیان نقش عمان را در تحولات منطقه‌ای مهم ارزیابی و از تلاش های این کشور در استقرار  صلح و ثبات و همکاری در منطقه و از جمله تلاش های این کشور در موضوع یمن تقدیر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد: ما بر گفت وگو و همکاری منطقه ای تاکید داریم و اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.
بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان نیز در این گفت وگو رویکرد دولت جدید جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با کشورهای منطقه را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت، عمان برای پیگیری توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور ایران جدی است.
دو طرف در این تماس آخرین وضعیت مذاکره برای رفع تحریم ها را مورد بررسی و رایزنی قرار دادند.
  short_url/vdcjamevxuqeyxz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjamevxuqeyxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما