تاریخ انتشار : ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
جالب است ۰
۲۵ رهبر مذهبی در آمریکا در بیانیه‌ای خواستار بازگشت دولت این کشور به مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها علیه مردم ایران شدند.
رهبران مذهبی آمریکا خواستار بازگشت دولت بایدن به برجام شدند
به گزارش بیان ما؛ ۲۵ رهبر مذهبی در آمریکا در بیانیه‌ای که «کمیته دوستی قانون ملی» (FCNL) تهیه کرده است، از «جو بایدن» رئیس‌جمهور این کشور خواستند تا به مذاکرات احیای برجام با ایران بازگردد.
در این بیانیه که برخی سران ادیان و رؤسای سازمان‌های مذهبی آمریکا از آن حمایت کرده‌اند، آمده است: «ما قویاً از دولت بایدن می‌خواهیم در میز مذاکرات باقی بماند و عزم انجام اقدامات شجاعانه برای ایجاد صلح را داشته باشد.»
رهبران مذهبی در آمریکا در این بیانیه درباره تحریم‌ها علیه مردم ایران نیز اعلام کردند: «رفع تحریم‌های اقتصادی بر اساس برجام به اتمام رنج ایرانی‌های بی‌گناه که بار این بحران اقتصادی را به دوش کشیده‌اند و در حین پاندمی کرونا نیز از دارو‌ها و تجهیزات حیاتی محروم ماندند، کمک خواهد کرد.»
 
این درخواست در حالی صورت می‌گیرد که مقامات دولت بایدن به تازگی در جلسه توجیهی غیرعلنی به سناتور‌ها اطمینان دادند که در صورت نیاز و به دلیل کم‌تر شدن احتمال توافق هسته‌ای در وین، آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید خواهد کرد. پس از آن آمریکا روز پنجشنبه گذشته تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های چینی و اماراتی و شبکه‌ای از شرکت‌های ایرانی که به صادرات پتروشیمی‌ ایران کمک می‌کنند، اعمال کرد و این اقدام با هدف افزایش فشار بر تهران برای احیای توافق هسته‌ای انجام شده است.
از طرفی، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تازگی مدعی به بن بست رسیدن مذاکرات وین شده است. با این حال، سازمان انرژی اتمی کشورمان اعلام کرده ایران به طور کامل به تعهدات خود طبق «موافقت‌نامه پادمان جامع» پایبند بوده و مکان‌های ادعایی که گفته می‌شود در مورد آن ابهاماتی وجود دارد، هیچ مبنای حقوقی ندارد.
short_url/vdccmeqsm2bqx08.ala2.html
bayanema.ir/vdccmeqsm2bqx08.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین