تاریخ انتشار : ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷
جالب است ۰
محمد اسلامی گفت: ایران طبق ضوابط آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل می‌کند و هیچ یک از اقدامات ایران بدون رعایت نظامات نیست
نه یک کلمه کمتر از برجام و نه یک کلمه بیشتر از آن عمل می‌کنیم
به گزارش بیان ما؛  رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین در جمع خبرنگاران در رابطه با قطعنامه شورای حکام علیه کشورمان گفت: توافق برجام برای رفع اتهامات علیه کشور بود، ۲۰ سال است که ایران را متهم به ساخت بمب اتم می‌کنند‌ و براساس  اطلاعات نادرست صهیونیست ها و منافقین هر روز بازرسی های مختلفی را درخواست می‌کردند، ولی نتوانستند چیزی علیه ایران ارائه دهند.
محمد اسلامی  با بیان اینکه برجام مذاکره شد تا به این اتهامات پایان بدهند، گفت: در برجام موضوع پرونده پی ام دی بسته شده؛ یک روز بحث لپ‌تاپ ربوده شده و روز دیگر جاسوسی و مدرک ربوده شده را علم‌ می‌کنند؛ برجام توافق شد ولی طرف های غربی به آن عمل نکردند و همچنان اتهامات را باقی نگه داشتنه اند. قرار بود برجام این اتهامات را دفع کند. نمی شود که هم این اتهامات را علیه ایران مطرح کنند و هم در بحث برجام به ایران فشار بیاورند.
وی در رابطه با جزییات کاهش تعهدات و افزایش ظرفیت هسته ای گفت: هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و همه چیز به مذاکره بسته است و داد و ستد است. طبق متن مذاکرات عمل می کنیم نه  یک کلمه کمتر از برجام و نه یک کلمه بیشتر از آن، مذاکرات تمام نشده است. 
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که افزایش ظرفیت غنی سازی را داریم یا خیر گفت: همه چیز طبق قانون اقدام راهبردی خواهد بود‌. 
محمد اسلامی در پایان و در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با آخرین رایزنی ها با آژانس گفت: ایران طبق ضوابط آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل می‌کند و ایران عضو پادمان است‌؛ طبق توافقات عمل می‌کنیم هیچ یک از اقدامات ایران بدون رعایت نظامات نیست و تمام فعالیت های ایران با حضور آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و رابطه ما طبق قانون برقرار است.
  short_url/vdcd590fjyt0zo6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcd590fjyt0zo6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین