تاریخ انتشار : ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰
جالب است ۰
سران اتحادیه اروپا به طور رسمی اوکراین را به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا پذیرفتند.
اوکراین به طور رسمی نامزد عضویت در اتحادیه اروپا شد
به گزارش بیان ما؛  نمایندگان این پارلمان با ۵۲۹ رای موافق امروز (پنجشنبه) قطعنامه‌ای را تصویب کردند که در آن از سران کشور‌های عضو اتحادیه اروپا می‌خواهد هرچه سریعتر به اوکراین و مولداوی وضعیت نامزدی عضویت در اتحادیه اروپا اعطا شود. این اقدام به منظور حمایت از اوکراین در برابر حملات روسیه صورت می‌گیرد.
نمایندگان پارلمان اروپا تاکید کردند که هیچ مسیر سریعی برای عضویت در اتحادیه اروپا وجود نداردو این یک فرآیند مبتنی بر شایستگی و ساختار است که مستلزم تحقق معیار‌های عضویت در اتحادیه اروپا واجرای اصلاحات در کشور‌های کاندید است.
نمایندگان پارلمان اروپا همچنین اظهار کردند که اوکراینی‌ها، مولداوی‌ها و گرجی‌ها شایسته زندگی در کشور‌های آزاد، دموکراتیک و آزاد هستند و از شورای اروپا می‌خواهند اولین گام مهم را در جهت تحقق آرمان‌های مشروع شهروندان این سه کشور بردارد.
این در حالی است که وزرا و دیپلمات‌های اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه اعلام کرده بودند در تصمیمی نمادین، اما روحیه‌بخش، اوکراین قرار است پنجشنبه این هفته نامزد رسمی عضویت در اتحادیه اروپا شود.
گفتنی است با اعلام رسمی نامزدی اوکراین، عضویت کامل این کشور در بلوک می‌تواند سال‌ها یا حتی دهه‌ها طول بکشد. به بیان بهتر، انطباق با شرایط سخت اتحادیه اروپا می‌تواند سال‌ها ادامه داشته باشد. این شرایط از ایجاد اقتصاد با بازار رقابتی تا تضمین حاکمیت دموکراتیک را شامل می‌شود. مذاکرات عضویت در اتحادیه می‌تواند بسیار پیچیده باشد.
  short_url/vdcg739qzak9zt4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg739qzak9zt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین