تاریخ انتشار : ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵
جالب است ۰
سعید خطیب زاده از سفر امشب جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان خبرداد.
جوزپ بورل امشب در تهران خواهد بود
به گزارش بیان ما؛  سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر امشب جوزف بورل نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپایی به تهران برای دیدار با وزیر امور‌ خارجه کشورمان و برخی‌ دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر که در چارچوب رایزنی‌های جاری میان ایران و اتحادیه اروپایی انجام می شود در خصوص مناسبات دوجانبه، برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.
ساعاتی رسانه پیش العربی الجدید  به نقل از منابع آگاه ایرانی اعلام کرده بود آقای جوزپ بورل  «به احتمال زیاد» اوایل هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد تا علاوه بر بحث انرژی درباره تحولات مربوط به توافق هسته ای گفتگو کند و مذاکرات وین را پس از وقفه سه ماهه، از سر بگیرد.
پیش از این آقای بورل، اردیبهشت امسال انریکه مورا معاون خود را برای رایزنی در جهت حل اختلافات باقی‌مانده در مذاکرات لغو تحریم ها به تهران فرستاده بود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعلام کرده بود این اتحادیه در حال انجام آخرین تلاش خود برای نجات توافق هسته‌ای ایران و شکست بن‌بست حاضر در مذاکرات است و در حال بررسی سناریویی است که به وسیله آن، نام سپاه پاسداران به عنوان یکی از موارد اختلافی بین ایران و آمریکا از تحریم‌ها حذف شود، اما سایر بخش‌های سپاه و شاخه‌های آن همچنان تحت تحریم باقی بمانند.»
هم‌اکنون دور هشتم گفت‌وگو‌ها که از ۶ دی و با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شه بود با اعلام جوزپ بورل،  از ۲۰ اسفند به علت اختلاف نظر طرفین مذاکرات بر سر برخی مسائل باقی مانده تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.
  short_url/vdcdj90f5yt0zo6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdj90f5yt0zo6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما