کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس سازمان انرژی اتمی به بوشهر سفر می‌کند

3 تير 1401 ساعت 11:26

محمد اسلامی برای بازدید از روند اجرایی و پیشرفت ساخت واحد‌های ۲و۳ نیروگاه اتمی بوشهر امروز (جمعه) ۳ تیر به بوشهر سفر می‌کند.


به گزارش بیان ما؛رئیس سازمان انرژی اتمی از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید خواهد کرد تا  از نزدیک در جریان فعالیت عمرانی و پیشرفت عملیاتی واحد‌های جدید نیروگاه اتمی بوشهر قرار بگیرد.

محمد اسلامی در این بازدید بر آغاز عملیات بهسازی خاک (به روش DSM) مجموعه ساختمان‌های دیزل ژنراتور، آرماتوربندی دیوار‌های ساختمان راکتور واحد ۲، عملیات سپرکوبی دو ناحیه از سایت و عملیات خاک‌برداری و خاک‌ریزی نواحی ۵ و ۶ سایت جهت جایگزینی لایه Cap rock در واحد‌های در دست احداث ۲ و ۳ این پروژه ملّی نظارت خواهد کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همچنین روز شنبه ۴ تیر، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، با مدیران و کارکنان این مجتمع صنعتی دیدار خواهد کرد.
پیش‌تر سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در حال مذاکره با روسیه برای توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر هستیم، گفته بود که با همکاری مشترک تهران و مسکو  یک نیروگاه تاسیس و دو نیروگاه در حال ساخت است.
به گفته بهروز کمالوندی این موارد پروژه‌های بزرگی هستند به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارند که از همین رو، باید موضوعات مالی را در نظر داشته باشیم و در همین راستا با روسیه مذاکره می‌کنیم.
پیش از این رئیس وقت سازمان انرژی اتمی تامین منابع مالی را عامل کند شدن روند ساخت و تکمیل نیروگاه‌های دو و سه بوشهر دانسته بود.
علی اکبر صالحی در این باره گفته بود تا حدودی در پرداخت اقساط خود به روس ها به دلیل مسائل اقتصادی و تحریم ها دچار مشکل شده‌ایم و نتوانسته‌ایم به موقع مبالغ را پرداخت کنیم و این موضوع موجب کند شدن، روند تکمیل و ساخت نیروگاه‌ها شده است.
طبق اعلام سازمان انرژی اتمی هر کدام از نیروگاه‌های فاز ۲ و ۳ هزار مگاوات برق تولید خواهند کرد، البته اکنون سه سال از زمان آغاز ساخت این دو نیروگاه می‌گذرد و برای تکمیل به ۵ سال دیگر زمان نیاز است.
طرح تکمیل و راه‌اندازی فاز ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر، سال ۱۳۹۵ به تصویب رسید و دولت وقت تابستان سال ۹۸ از شروع عملیات اجرایی فاز دوم خبر داد.
شرکت روس اتم در ده سال گذشته پیمانکار اصلی نیروگاه اتمی بوشهر بوده است‌.


کد مطلب: 106488

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/106488/رئیس-سازمان-انرژی-اتمی-بوشهر-سفر-می-کند

بيان ما
  https://www.bayanema.ir