تاریخ انتشار : ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴
جالب است ۰
اسطوره فوتبال ایران گفت: من اگر بتوانم، فرشته نجات خانواده‌ام می‌شوم؛ فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست.
دایی: پیشنهادی برای سرمربی‌گری تیم ملی به من نرسیده/ فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست؛ مردم به جام‌جهانی امیدوار نباشند!
به گزارش بیان ما؛  علی دایی، اسطوره و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در حاشیه یک مراسم اسپانسرینگ اظهار داشت: ریشه تمام معضلات و ناامنی‌های اجتماعی به مسائل اقتصادی برمی‌گردد. اگر مسائل اقتصادی حل بشود، این مشکلات هم برچیده می‌شود. قبلاً خیلی به ندرت شاهد چنین اتفاقاتی بودیم ولی هرچه وضعیت معیشت و اقتصاد مردم بدتر شد… یکی از معضلات بزرگی که جامعه درگیر است، مواد مخدر است. متاسفانه همین مواد مخدر مشکل بزرگی در جامعه ما ایجاد کرده. یک نفر که از مواد مخدر استفاده می‌کند، ۲۰ برابر یک آدم معمولی هزینه دارد.
وی پیرامون قرارداد میلیاردی فوتبالیست‌های ایران بیان داشت: الان اسمش میلیاردی شده؛ ۳، ۴ سال قبل دلار ۴ هزار و خرده‌ای بوده ولی الان شده ۳۰ هزار و خرده‌ای. قراردادهای میلیاردی معنایی ندارد! میلیارد باید با میلیون سال‌های قبل مقایسه شود. بازیکنان باعث خوشحالی مردم می‌شوند و با تمام وجودشان کار می‌کنند و از خیلی چیزها می‌گذرند. کسانی که میلیاردی می‌گیرند مدت زمانشان کوتاه است و باید آینده خود را تضمین کنند، این قراردادهای میلیاردی حق‌شان است. ما نسبت به تمام دنیا در فوتبال و ورزشمان خیلی کمتر به بازیکنان و ورزشکاران رسیدگی می‌کنیم.
 
بازیکن پیشین تیم‌های بایرن مونیخ و هرتابرلین آلمان عنوان داشت: همیشه گفته‌ام اگر من در آلمان می‌ماندم، باتوجه به مالیاتی که می‌دادم الان ماهی ۱۰ هزار یورو پول بازنشستگی می‌گرفتم. در کشور ما چنین چیزهایی برای ورزشکاران هست؟ اگر هست به من بگویید. ورزشکاری که میلیاردی می‌گیرد، زیاد نیست. این ها باید آینده خود را تضمین کنند. یک ورزشکار و فوتبالیست در همه جای دنیا در بهترین مکان زندگی می‌کند و بهترین امکانات را دارد. الان برای یک خانه ۱۰۰ متری در منطقه یک تهران باید ۳۵ میلیارد تومان پول بدهید. یک ورزشکار باید چند سال بدود که یک خانه ۱۰۰ متری بگیرد؟ یک بازیکن نهایتاً ۱۰ سال بتواند این قراردادها را ببندد.
 
دایی درباره خداحافظی سیدجلال حسینی، مدافع و کاپیتان پرسپولیس بعد از ۲۰ سال تأکید داشت: به ندرت پیش می آید یک بازیکن عین سیدجلال بیاید و ۲۰ سال بازی کند. این جزو نوادر است. خود سید هم جزو نوادر فوتبال ما بود. از موقعی که در فوتبال ما رشد کرد، جزو بهترین ها بود. به نظرم سید از نظر اخلاقی و فوتبالی جزو بهترین هاست.
 
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در مورد تغییر سرمربی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دخالت سیاسیون در فوتبال تصریح داشت: راجع به این مسئله نظر خاصی نمی‌دهم. الان فدراسیون فوتبال ما درست اداره می‌شود؟ جواب مرا بدهید. کسی هست به مشکلات تیم ملی رسیدگی کند؟ موقعی که بدانیم تیم ملی فوتبال قطر در این گرما به اسپانیا می‌رود و اردو می زند، تیم ملی کشور ما در قطر اردو برگزار می‌کند، شما جواب سئوالت را می‌گیری.
 
دایی در همین باره گفت: این که سیاست در ورزش دخالتی ندارد را شعار می‌دهیم وگرنه در تمام دوره ها چنین چیزی بوده اما نشنیدم که بگویند نمایندگان مجلس بخواهند سرمربی تیم ملی را تعیین کنند. ما در یک برهه حساس هستیم. تیم ملی باید باعث خوشحالی و نشاط جامعه شود و باید این فکر را بکنیم که تیم ملی اگر خدایی ناکرده در جام جهانی نتیجه نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد.
 
او با بیان این که مشکل تیم ملی فقط مدیریت فدراسیون فوتبال نیست، اذعان داشت: متاسفانه شعار می‌دهیم و به شعار دادن عادت کرده‌ایم. همه حرف می‌زنیم ولی عمل نمی‌کنیم. مثلا مربی تیم ملی ما (دراگان اسکوچیچ) می‌گوید انگلیس را می‌بریم؛ این باعث می‌شود مردم هم فکر کنند می‌توانیم این تیم را شکست بدهیم. این چیزها نیست. شما نگاه کنید؛ ما از چه گروهی به جام جهانی رسیدیم و با چه تیم هایی بازی کردیم. نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم؛ بازی‌های جام ملت‌های عرب نشان داد ما در چه گروهی بودیم.
 
کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران ابراز داشت: برزیل کره جنوبی را در خانه اش ۵ - ۱ می‌برد ولی ما ۲ - صفر به کره باختیم. ژاپن که در آن یکی گروه انتخابی جام جهانی بود، یک بر صفر در پنالتی به برزیل باخت. شما باید خیلی چیزها را نگاه کنید. این ها را می گویم که مردم اینقدر امیدوار نباشند و دچار توهم نشویم. نمی توانید انگلیس را با تیم ملی ما مقایسه کنید. حتی ولز و آمریکا را هم نمی‌توان مقایسه کرد. نتیجه گرفتن در جام جهانی با این گروه خیلی، خیلی سخت است.
 
وی در خصوص این که گفته می‌شود به او پیشنهاد حضور در تیم ملی ایران برای جانشینی دراگان اسکوچیچ داده شده است، خاطرنشان ساخت: نه، چنین پیشنهادی نبوده.
 
دایی در پایان در واکنش به این که می‌تواند با حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال فرشته نجات فوتبال ایران شود، گفت: من اگر بتوانم، فرشته نجات خانواده‌ام می‌شوم. فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست. اگر می خواستم رئیس فدراسیون بشوم، خیلی وقت پیش رئیس فیفا بودم یا وزیر ورزش ایران می‌شدم. چند بار به من پیشنهاد دادند که قبول نکردم و قبول نمی‌کنم. جایگاه اجتماعی و بین مردم بودن را با هزار تا از این پست و مقام ها عوض نمی‌کنم.
short_url/vdcdf90fzyt0zj6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdf90fzyt0zj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین