تاریخ انتشار : ۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷
جالب است ۰
یک خبرگزاری روسی با استناد به گزارش‌های یک منبع نوشت که سازمان سیای آمریکا، داعشی‌ها را برای ارسال به اوکراین جذب می‌کند.
اسپوتنیک: آمریکا، داعشی‌ها را برای ارسال به اوکراین جذب می‌کند
به گزارش بیان ما؛  خبرگزاری «اسپوتنیک»، بعدازظهر امروز (پنجشنبه)، به نقل از یک منبع نوشت که سازمای اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در حال جذب عناصر داعش برای ارسال آن‌ها به اوکراین است.
منبع مذکور به اسپوتنیک گفت: «طبق اطلاعات موجود، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به صورت پویا در حال جذب نیروهای داعشی زندانی در زندان‌ها و اردوگاه‌های تحت کنترل کُردهای سوریه در شمال شرق این کشور است.»
این منبع که اشاره‌ای به نام او نشده، اضافه کرد: «آمریکایی‌ها تروریست‌ها را به بهانه انجام تحقیقات بیشتر به تأسیسات خود انتقال می‌دهند و احتمال انتقال آن‌ها به اروپا وجود دارد.»
طبق گفته این منبع، «کُردها -تا این لحظه- چند تن از اعضای ارشد و حدود ۹۰ نفر از نیروهای داعشی را که غالب آن‌ها شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، عراق و همچنین مهاجران چچن و از جمهوری و منطقه خودمختار سین‌کیانگ در چین بودند، به آمریکا تحویل داده‌اند.»
وی در پایان اشاره کرد: «قرار است آن‌ها در محدوده پایگاه آمریکایی تنف در جنوب سوریه استقرار داده شوند.»
این گزارش در حالی منتشر شده است که سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز ابتدای سال جاری با اشاره به شواهدی خبر داد که آمریکا در حال آموزش گروهی از اعضای داعش برای انتقال آن‌ها به اوکراین است.
خبرگزاری «ایتارتاس» گزارش داده بود که «سرگئی ایوانوف»، رئیس اداره مطبوعات سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) گفته که آمریکا در حال حاضر در حال آموزش دادن ۵۰۰ عضو گروه تروریستی داعش به همین منظور است. 
ایوانوف بیان کرده بود: «طبق گفته منابع سرویس اطلاعات خارجی، ایالات متحده فعالانه در حال جذب اعضای سازمان‌های تروریستی بین‌المللی از جمله گروه داعش است تا آن‌ها را به عنوان مزدور وارد درگیری‌ها در اوکراین کند.»
ایوانوف همچنین یادآوری کرده بود که سازمان‌های سری آمریکا آوریل ۲۰۲۲ در آزادسازی حدود ۶۰ عضو گروه تروریستی داعش از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه نقش فعالی ایفا کردند. این شبه‌نظامیان سپس برای انجام آموزش‌های لازم جهت انتقال به اوکراین به منطقه «التنف» در سوریه که در نزدیکی مرز عراق و اردن قرار دارد منتقل شدند.
  short_url/vdccmeqsi2bqxo8.ala2.html
bayanema.ir/vdccmeqsi2bqxo8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین