تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۵
جالب است ۰
وقوع زمین لرزه نسبتا شدید در مناطق جنوبی ایران و در خلیج فارس با ترس و نگرانی شدید اهالی و ساکنان شهرهای امارات متحده عربی روبرو شده است.
ترس و نگرانی اماراتی‌ها از زلزله شدید جنوب ایران
به گزارش بیان ما؛  وقوع زلزله در بخش‌هایی از خلیج فارس و جنوب ایران در بخش‌هایی از شیخ نشینان جنوبی خلیج فارس نیز احساس و با ترس و نگرانی ساکنان شهرهای دوبی و ابوظبی در امارات متحده عربی روبرو شده است.
در همین ارتباط گفته شده که ساکنان مناطق مختلف امارات بامداد شنبه در پی زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در ایران لرزه‌هایی قوی را احساس کردند و بسیاری از آن‌ها از خانه‌ها و هتل‌ها بیرون آمدند.
در رسانه‌های اجتماعی هم بسیاری از ساکنان امارات لرزهای قوی زلزله در جنوب ایران را احساس کرده و ترس و نگرانی خود را توصیف کرده اند.
 
در توئیتر بسیاری از شهروندان اماراتی با به اشتراک گذاشتن ویدئوهایی از لحظه‌های زمین لرزه، جابه جایی وسایل روشنایی در سقف و برخی قفسه‌ها را نشان داده اند.
همچنین در شهرهایی از امارات، ساکنان بومی و همچنین گردشگران از محل اقامت خود خارج شده و مدتی را در فضای باز و در خیابان‌ها گذراندند. با این حال در امارات متحده عربی گزارشی از خسارت و یا آسیب دیدگی کلی و جزئی منتشر نشده است.
 
در بامداد روز شنبه، ر ییس سازمان مدیریت بحران ایران از وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری در بندرخمیر استان هرمزگان خبر داد. همچنین بنابر اعلام مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در ساعت ۲:۰۲ بامداد شنبه حوالی بندرخمیر در مرز خلیج فارس و هرمزگان را لرزاند. گفته شده این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داده است.
  short_url/vdcjiaevhuqeyyz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjiaevhuqeyyz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین