تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴
جالب است ۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۵۰ درصد از واحد‌های صنعتی نیمه فعال و راکد که از چرخه کار خارج شده بودند، فعال می‌شوند.
واحدهای غیر فعال صنعتی وارد چرخه کار می شوند
به گزارش بیان ما ؛ آقای فاطمی امین گفت: پارسال در ۷ ماه پایانی سال، ۱۳۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال و راکد فعال شدند. در صورتی که مواد اولیه، سرمایه در گردش و بازار را بتوانیم مدیریت کنیم، بیش از ۵۰ درصد از واحد‌های غیر فعال، فعال خواهند شد. البته ۳۰ درصد از واحد‌ها مشکلات حقوقی و مدیریتی دارند به طوری که سرمایه گذار اهلیت فنی نداشته و بنابراین نمی‌توان این واحد‌ها را دوباره وارد چرخه کاری کرد.
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت شناسایی ذخایر ناشناخته در دستور کار دولت است و یکی از مشکلات ما ناشناخته بودن ذخایر بوده که دولت با یک طرح در حال شناسایی آن‌ها است.
او می‌گوید: حداقل ۵۰ درصد از واحد‌های راکد در صورت تامین مواد اولیه، سرمایه در گردش و بازار می‌توانند به چرخه کار باز گردند. تعدادی از این واحد‌ها مشکلات مالیاتی داشتند که اخیرا مصوب شده شرکت‌هایی که بدهی مالیاتی دارند، در صورت دریافت تسهیلات از زمانی که مصوب شد تا ۶۰ ماه می‌توانند بدهی‌های مالیاتی خود را در قالب تقسیط پرداخت کنند.
امروز مراسم روز صنعت معدن تجارت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که در حاشیه این مراسم وزیر از کاهش قیمت تمام شده ساخت خودرو خبر داده و اعلام کرده که هیچ گونه اختلال امنیتی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود نداشته و نامه نگاری معاونان وزارتخانه برای کسب مجوز‌های امنیتی سامانه، به دلیل نگرانی از احتمال حملات سایبری بوده است. short_url/vdcc4mqso2bqxx8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc4mqso2bqxx8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین