تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲
جالب است ۰
ستایشی گفت: برخی از متقلبان کنکور سراسری امسال بازداشت شدند.
آخرین وضعیت پرونده دو جاسوس فرانسوی/ برخی متقلبان در کنکور امسال بازداشت شدند
به گزارش بیان ما ؛ مسعود ستایشی گفت: رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر توزیع عادلانه امکانات به زلزله‌زدگان هرمزگان نیز دستوراتی را صادر کرد، اصلاح بافت‌های فرسوده و اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارات زلزله یکی از مواردی است که ما به آن تاکید داریم. 
او در خصوص استرداد متهمان پرونده سرقت از بانک ملی گفت: این اطلاعات درست است دو نفر از متهمان در سال گذشته به بانکی در شهرستان قائم شهر دستبرد می‌زنند، این‌ها به وسیله نیرو‌های فعال فراجا شناسایی و دستگیر می‌شوند و به موجب مقررات در دادسرا برای این افراد، قرار تأمین قانونی صادر می‌شود.
سخنگوی قوه‌ قضائیه ادامه داد: پس از اینکه قرار صادر و افراد بازداشت می‌شوند بر اساس شرایط پیش آمده و مطالبی که بانک عامل مطرح کرده، قرار این دو نفر به وثیقه تبدیل و آزاد می‌شوند. کیفرخواست صادر و متهمان به حبس محکوم شدند. وثیقه به لحاظ عدم متهمان ضبط و متهمان متواری می‌شوند. پس از آن این افراد مرتکب جرم دیگری شدند.
ستایشی در خصوص آخرین وضعیت دو جاسوس فرانسوی گفت: ضابط خاص به این پرونده ورود کرده و اقداماتی برای کشف جرم صورت گرفته است. تعقیب بر اساس دستور قضائی انجام شده و رسیدگی در مرحله دادسراست. این تحقیقات در مرحله دادسرا واجد محرمانگی است.
او افزود: در ۱۸ اردیبهشت دستور جلب صادر و تفهیم اتهام شدند. این افراد تحت قرار بازداشت موقت هستند و تحقیقات در حال انجام است. برخی از داخلی‌ها به این افراد مراجعه و گرفتار ماجرا‌هایی شدند. زیبنده نیست عناصر داخلی بخواهند در راستای جریان استکبار حرکت کنند.
آخرین وضعیت پرونده نهرخواری در بهبهان
ستایشی گفت: در حوزه قضایی بهبهان ۲۶ هزار متر مربع از بستر نهر آب طبیعی با نخاله ساختمانی مسدود شده و تغییر کاربری به مسکونی صورت گرفته است.
سخنگوی قوه‌ قضائیه افزود: زمین‌ها به فروش رسیده است؛ ۵ نفر شناسایی و قرار تامین قانونی برای آنها صادر شده است. تا پایان سال ۱۴۰۰ فرآیند تفهیم اتهام انجام شده است.
به گفته او یکی از افراد بازداشت شده کارمند اداره ثبت، یک نفر بازنشسته اداره ثبت و فرد دیگر عضو هیئت مدیره یک تعاونی مسکن بوده است.
ماجرای اختلاس ۷۳۰ میلیون دلاری در زیر مجموعه‌ وزارت کشاورزی چه بود؟
سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با اختلاس ۷۳۰ میلیون دلاری در یکی از زیر مجموعه‌های وزارت کشاورزی گفت: گزارشی از سوی بازرسی به رئیس قوه قضائیه ارسال شد.
ستایشی ادامه داد: این مسئله ناظر به اقدامی از سوی یکی از زیر مجموعه‌ها بوده و تعهداتی در رابطه با گندم، جو و ... مطرح شده که در حال رسیدگی است.
بازداشت برخی متقلبان در کنکور امسال
او در خصوص بازداشت برخی متقلبان در کنکور امسال گفت: تبلیغاتی در رابطه با فروش تجهیزات شنود در فضای مجازی صورت گرفته بود و تعدادی از داوطلبان از این تجهیزات استفاده کردند؛ در این مورد در استان تهران ۲ نفر دستگیر شدند. 
ستایشی ادامه داد: افرادی که در مقام رسیدگی و تحقیق بودند نکاتی را بررسی کردند و مشخصات خریداران بررسی و شناسایی شد. از رفتن ۴۵۰ داوطلب که از این تجهیزات استفاده می‌کردند، ممانعت به عمل آمد.
آخرین وضعیت متروپل
او گفت: در این خصوص ۱۶ نفر بازداشت هستند، اجساد انگشت نگاری شده و تعیین هویت شدند. نسبت به حسین عبدالباقی هم تمام مسائل مربوط احراز شده است ۶ کارشناس در حیطه معماری و زمین و غیره انتخاب شدند. مشغول تدوین گزارشی در این رابطه هستند. 
ستایشی ادامه داد: آن دسته از افرادی که اقدامشان تخلف بوده هم در مرجع مربوطه رسیدگی می‌شود. نسبت به توقیف اموال مالک هم دستوراتی صادر شده است.
دستگیری متخلفان در حوزه رمز ارز و معاملات فردایی 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ارتباط با حوزه بازداشتی‌های بازار ارز ۴۶ نفر که عمدتاً اخلال در نظام اقتصادی در معاملات فردایی در حوزه طلاهای آب شده داشتند، شناسایی و بازداشت شدند.
او افزود: برخی از اینها با تودیع وثیقه، آزاد و برخی همچنان بازداشت هستند. ۷۷ حساب متعلق به ۴۹ شخص حقیقی مسدود شدند ۱۱۷ فقره حساب مربوط به اتباع با گردش مالی بالا در این رابطه مسدود و ۳۴ فقره حساب مربوط به مرتبطین هم مشمول انسداد شد. short_url/vdcgqu9quak9zw4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgqu9quak9zw4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین