تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳
جالب است ۰
ویروس شناس اهل روسیه در گزارشی عنوان کرد که از طریق پول کاغذی آلوده انسان می‌تواند به چه بیماری‌هایی مبتلا شود.
انتقال بیماری‌های عفونی توسط پول کاغذی
به گزارش بیان ما ؛ پاول ولچکوف، رئیس آزمایشگاه مهندسی ژنومی در انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو، ویروس شناس، کاندیدای علوم پزشکی، عفونت‌هایی را فهرست کرد که می‌توانند هنگام استفاده از پول کاغذی یا سکه، فرد را آلوده کنند. فرد می‌تواند با پول آلوده به سالمونلا یا استافیلوکوکوس اورئوس مبتلا شوند.
او گفت: این خطر بستگی به این دارد که آیا این سکه ها، پول، در دست افراد آلوده بوده است یا خیر. همه عفونت‌ها از این طریق قابل انتقال نیستند. پول کاغذی عمر طولانی دارند و می‌توانند عفونت‌های مختلف باکتریایی را به خوبی منتقل کنند.
به گفته وی، در دنیای مدرن، عفونت‌های باکتریایی عملا بشریت را تهدید نمی‌کند، زیرا آنتی بیوتیک‌های پیشرونده‌ای علیه آن‌ها وجود دارد. برای محافظت از خود در برابر عفونت از طریق پول، ویروس شناس توصیه می‌کند که دست‌های خود را به طور مرتب بشویید، به خصوص قبل از غذا خوردن حتما دست خود را ضدعفونی کنید.
ولچکوف در پایان گفت: به طور کلی، یک فرد به طور مداوم ناخودآگاه چشمان خود را می‌مالد، صورت، دهان خود را لمس می‌کند، بنابراین هر چیزی که دستانش لمس می‌کند به احتمال زیاد در دهانش نیز انتقال پیدا می‌کند، پس خطر اسکاناس‌های کثیف را جدی بگیرید. short_url/vdcgxu9q3ak9zw4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgxu9q3ak9zw4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین