تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹
جالب است ۰
وزیر دارایی روسیه تاکید کرد رفع تحریم‌های غرب منجر به کاهش قیمت غذا و انرژی در جهان می‌شود.
روسیه: لغو تحریم‌های غرب منجر به کاهش قیمت غذا و انرژی در جهان می‌شود
به گزارش بیان ما؛ آنتون سیلوانوف در گفتگو با روزنامه «ودوموستی» گفت: به خاطر بالا بودن قیمت انرژی، وضعیت کنونی به نفع روسیه است و غرب خودش را تنبیه کرد.
به گزارش تاس، وزیر دارایی روسیه گفت: برداشتن تحریم‌های غرب علیه روسیه به کاهش قیمت جهانی انرژی و غذا منجر می‌شود. اینکه قیمت انرژی تا چه مدت بالا می‌ماند به میزان پویایی اقتصاد جهانی و طول مدت تحریم‌های غرب بستگی دارد.
او گفت: برداشتن تحریم‌ها به تعادل در بازار‌های مختلف از جمله بازار انرژی و مواد غذایی و تمامی کالا‌ها و خدمات مشمول تحریم منجر می‌شود.
سیلوانوف با بیان اینکه روسیه از شرایط موجود در بازار جهانی انرژی منتفع می‌شود، افزود: به خاطر بالا بودن قیمت انرژی، این وضعیت به نفع روسیه است، اما در عین حال، برای بقیه جهان شرایط سختی را رقم زده است.
این مقام روس تصریح کرد: حتی با تخفیف‌هایی که مسکو برای فروش نفت خام اورال در مقابل نفت خام برنت ارائه می‌کند، درآمد‌های نفتی و گازی روسیه خوب است و قوانین ساده عرضه و تقاضا به خوبی اینجا صادق هستند.
آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین، تحریم‌های متعدد غرب علیه مسکو را در پی داشت که اقدام متقابل این کشور و حذف دلار و یورو از مبادلات تجاری خود و به خاطر وابستگی گسترده این کشور‌ها به گاز، نفت و غلات روسیه، به بالارفتن قیمت‌ها و کمبود غذا و انرژی در جهان منجر شد.
short_url/vdciwyazrt1auq2.cbct.html
bayanema.ir/vdciwyazrt1auq2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین