تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷
جالب است ۰
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رابطه بین سواد و تولید گفت: اگر سواد همراه با تولیدات کشاورزی و روستایی باشد تا ۲۰ برابر تولید محصولات افزایش می‌یابد.
اگر سواد با تولیدات کشاورزی توام شود تولید محصولات ۲۰ برابر می‌شود
به گزارش بیان ما؛ یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش روز سه‌شنبه در مراسم آغاز بیست و یکمین اردوی دانش‌آموزان عشایر پسر کشور گفت: دانش‌آموزان عشایر از سواد خود می‌توانند در جهت رشد و ارتقای بیش از پیش بوم و منطقه خود بهره برند.

وی بیان کرد: جامعه عشایر، بخش تولید کننده مهمی در کشور هستند و به هیچ وجه محروم نیستند، بلکه قشری پرتلاش، نجیب و دارای صداقت و پاکی می‌باشند.

وی با بیان اینکه عشایر کشور از ایل و طوایف مختلف تشکیل شده‌اند، افزود: ۲۳ استان کشور دارای عشایر هستند که طبق آمار کلی ۹۲ ایل و ۴۵۴ طایفه در ایران داریم.

وی مساله عشایر در کشور را حساس و مهم دانست و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه والای آنان گفت: عشایر مردمانی صادق و به دور از نیرنگ هستند و همواره با جان، مال و هستی خود از انقلاب دفاع کرده‌اند.

نوری افزود: امروز نقش اقتصادی عشایر در کشور رونق اقتصادی موثری به همراه دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی با اشاره به رابطه بین سواد و تولید خاطر نشان کرد: اگر سواد همراه با تولیدات کشاورزی و روستایی باشد تا ۲۰ برابر تولید محصولات افزایش می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: خوشبختانه بستر لازم در عرصه مجازی برای جلوگیری از ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل در بخش دانش‌آموزان عشایر به صورت کامل وجود دارد.

نوری به تاثیر ورود دانش‌بنیان‌ها به حوزه عشایر خاطر نشان کرد: تجاری‌سازی محصولات تولیدی عشایری و معرفی به همه مردم برای ارتقای جایگاه و فروش محصولات آنان باید انجام شود.

بیست و یکمین اردوی دانش‌آموزان عشایر کشور در بخش نخست با حضور دانش‌آموزان پسر عشایر ۲۳ استان از امروز در مشهد با حضور ۶۵۰ دانش‌آموز پسر عشایر آغاز و به مدت چهار روز ادامه دارد.

بخش دوم این دوره اردویی با حضور ۶۵۰ دانش‌آموز دختر از ۲۴ تیرماه به مدت چهار روز آغاز خواهد شد. short_url/vdcg7u9quak9z34.rpra.html
bayanema.ir/vdcg7u9quak9z34.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین