تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸
جالب است ۰
یوسف نوری گفت: از شعارهای مهم و اساسی دولت سیزدهم عدالت و شفافیت است ودر این راستا کارهای مهمی انجام شده است.
عدالت و شفافیت از شعارهای مهم و اساسی دولت سیزدهم است
به گزارش بیان ما؛  یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز  در جمع مدیران ادارات در مجتمع غدیر اسلام آباد غرب با اشاره به شعارهای دولت اظهار کر:د یکی از شعارهای مهم و اساسی عدالت و شفافیت است و در این راستا کارهای مهمی انجام شده از جمله اینکه در حوزه آموزش و پرورش مدارس بازگشایی شد چون می خواستند مدارس را ببندند در حالیکه در مناطق محروم ما برای ۳ میلیون نفر دسترسی به آموزش نداشتیم و حدود ۴ میلیون نفر توان خرید وسایل آموزشی نداشتند، لذا ساعات دسترسی ما به شبکه شاد حداکثر ۷۵ دقیقه در روز بود.
وی افزود: امروزه خدارا شکر مدارس باز شده و کرونا کمرنگ شده و زحمات معلمان چه در دوران کرونا و چه در بازگشایی مدارس خیلی پر رنگ بود که حتی مقام معظم رهبری در روز ۲۱ اردیبهشت ماه امسال از همه معلمان بابت تلاش‌هایشان برای آموزش تشکر کردند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رتبه بندی معلمان تصریح کرد: در 10 سال گذشته راجع به این طرح شعار دادند و کاری انجام نشد اما در دولت فعلی چون شعار خود آقای رئیس‌جمهور بود مطرح شد و مجلس محکم پای کار ایستاد و در این دولت لایحه را پس لایحه ناقصی که دولت قبلی فرستاده بود در اولین لایحه 6 هزار میلیارد تومان پول داشت و می گفتند ۲۰ هزار میلیارد تومان برای سه سال اما تصمیمی که داریم ۳۸ هزار میلیارد تومان برای ۱۸ ماه در نظر گرفته شده و این تفاوت بسیار مهم است، در سال ۱۳۸۶ قانون مدیریت کشور تصویب شد و ۸۸ اجرا شد دو سال طول کشید اما رتبه بندی معلمان به زودی وارد مرحله اجرایی می‌شود و تا شهریور بیشتر طول نمی‌کشد.

نوری گفت: در حوزه خدمات رفاهی معلمان طرح هایی اعلام شده که اکنون اجرا شده یا تغذیه دانش آموزان که باید اجرا شود و از اول سال در تمام مدارس انجام می گیرد.
وی در ادامه با اشاره به آمار بالای ۳۸ درصدی بیکاری شهرستان اسلام آبادغرب گفت: این مسئله بیکاری نشان می‌دهد ما در آموزش و پرورش و دانشگاه رسالت مان را به خوبی انجام نداده‌ایم، بحث فرهنگی بسیار مسئله مهمی است و روی آن باید کار شود چون نسل امروز ما بیشتر بجای مهارت اندوزی بدنبال پشت میزنشینی هستند.
وزیر آموزش و پرورش از برنامه ریزی مسئولین شهرستان گلایه کرد و گفت: بنده بعنوان نماینده رئیس جمهور در شهرستان حاضر شده ام و انتظار داشتم  در دیدار با اقشار مختلف مردم در این جلسه درخصوص مسائل کلان و کلی شهرستان بحث شود اما بیشترین سوالات و مطالبه از قشر همکاران و جامعه فرهنگیان بودند گرچه ما خود را نوکر این قشر زحمتکش می دانیم اما جلسات فرهنگیان بطور مداوم در استان و کشور برگزار می شود و پیگیر رفع مشکلات ایشان هستیم.

وی همچنین درخصوص مشکلات و مطالبات مطرح شده از سوی امام جمعه، نماینده  و فرماندار شهرستان گفت: بنده حتما" این مشکلات را به هیئت دولت و رئیس جمهور محترم ارائه خواهم کرد و با توجه به مشی دولت که خدمتگزاری به مردم است و در کمتر از یک سال 28 استان را سرکشی نموده اند، انشاءالله برنامه ریزی خواهد شد که در سال آینده رئیس محترم جمهور در شهرستان اسلام آبادغرب بعنوان بزرگترین شهرستان استان بعد از مرکز استان حضور پیدا کند.
در پایان این جلسه از سوی هنر مندان شهرستان اسلام آبادغرب تصویر دکتر یوسف نوری که با اجرا و چهره پردازی زنده نقاشی در خلال برنامه آماده گردید به وزیر آموزش و پرورش کشور اهداء شد.
 
  short_url/vdcizyaz5t1auv2.cbct.html
bayanema.ir/vdcizyaz5t1auv2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین