تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸
جالب است ۰
هیات مقررات‌زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار با هدف جلوگیری از اعمال سلیقه سازمان برگزار کننده مصاحبه، به دنبال حذف مصاحبه از شروط مجوزهای کسب و کار است.
احتمال حذف مصاحبه از شروط صدور مجوزهای کسب و کار
به گزارش بیان ما؛ هیات مقررات‌زدایی و تسهیل مجوز‌های کسب و کار به دنبال حذف مصاحبه از شروط صدور تمام مجوزهاست چرا که معیار رد و قبول متقاضیان در آن مشخص نیست و در خود امضای طلایی نهفته دارد.

امکان اعمال سلیقه سازمان برگزار کننده مصاحبه از دیگر دلایلی است که بر مبنای آن احتمال حذف مصاحبه وجود دارد، چرا که ممکن است فواصل برگزاری مصاحبه نامنظم و دیرهنگام باشد و یا صفی برای برگزاری آن تشکیل شود که بعداً امکان خرید و فروش نوبت صف هم محتمل است.

همچنین، معمولاً برای مواردی که مصاحبه به عنوان یکی از شروط صدور مجوز کسب و کار در نظر گرفته شده، کلاس‌هایی نیز برای آمادگی مصاحبه برگزار می‌شود که این خود فسادزا است و سوالات آزمون مصاحبه معمولاً از کتاب‌های مدیران سازمان مربوطه طرح می‌شود.

مرکز پایش بهبود فضای کسب‌وکار، حذف شروط مبهم امضا‌های طلایی از تمامی شرایط کسب و کار‌ها را دنبال می‌کند و تاکنون با مصوباتی که در هیات مقررات زدایی و تسهیل کسب و کار داشته، بخش زیادی از شروط مبهم و زمینه‌های امضا‌های طلایی را حذف کرده است و بنا به اعلام این مرکز در پیشبرد این هدف پیشرفت ۸۰ درصد داشته است. short_url/vdcao0n6a49nwa1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcao0n6a49nwa1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین