تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۶
جالب است ۰
اگر برخی ضعف های مدیریتی و فنی دراگان اسکوچیچ را بپذیریم، باید سوال پرسید که آیا صحبت بازیکنانی از جمله مهدی طارمی علیه کادرفنی در شرایط فعلی عادلانه و پذیرفتنی است؟
طارمی و بازهم صحبت علیه کادرفنی تیم ملی/تخت گاز با عادل برای برکناری اسکوچیچ!
به گزارش بیان ما؛  اختلاف میان برخی بازیکنان تیم ملی و دراگان اسکوچیچ پس از استوری انتقادی که هفته گذشته نفراتی مثل مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، مرتضی پور علی‌گنجی، مجید حسینی، امیر عابدزاده، سامان قدوس، میلاد محمدی، کریم انصاری فرد در مخالفت با استوری حمایتی نفراتی چون سردار آزمون، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان، علیرضا ییرانوند، وحید امیری، امید نورافکن و ... از سرمربی کروات منتشر کردند، علنی شد که البته اهالی فوتبال کشورمان و پیشکسوتان، نظر دادن بازیکنان درمورد سرمربی تحت قرارداد با فدراسیون فوتبال را به اتفاق نکوهش کردند. 
با جدی تر شدن بحث احتمال برکناری اسکوچیچ، این اتفاق موجب دودستگی شدیدی بین بازیکنان تیم ملی شده و قطعا در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، آتش این اختلاف بیش از همه به چشم تیم ملی، بازیکنان و کادرفنی خواهد رفت. 
در چنین شرایطی انتشار مصاحبه مهدی طارمی که از او به عنوان یکی از پرچمداران مخالفت با اسکوچیچ یاد می‌شود، با یک برنامه اینترنتی درست یک شب پیش از برگزاری جلسه اعضای هیات رئیسه و کمیته فنی فدراسیون برای تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی این اتفاق را وارد ابعاد تازه‌ای کرد‌. 
گفت و گویی که در آن ستاره ایرانی پورتو با انتقاد شدید از فدراسیون فوتبال در روند آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی، اظهارات و کنایه های تندی از بحث فنی این تیم و توانایی‌های اسکوچیچ علیه وی مطرح کرد. 

هرچند طارمی در این مصاحبه اعلام کرد اینکه چه کسی سرمربی تیم‌ملی باشد، به بازیکنان ارتباطی ندارد! و همچنین با شفاف سازی در خصوص دیدار خودش و علیرضا جهانبخش با مخبر، معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: "قبل از رفتن به اردوی قطر، پسر معاون اول درخواست کرده بود به این دلیل که معاون رئیس جمهور پس از دیدار ایران با عراق، در رختکن تیم ملی  قول اعطای مجوز ورود ماشین به بازیکنان را داده بود، برای حضور در نهاد ریاست جمهوری با وی هماهنگ کنند. البته ما در جریان حضور در نهاد ریاست جمهوری به مدیر کل تشریفات ریاست جمهوری که قبلا در تیم ملی بود و دوست ما نیز هست، سمت جدیدش را تبریک گفتیم." 
این در شرایطی است که پیش از این عنوان شده بود طارمی و جهانبخش برای پیگیری بحث تغییر سرمربی تیم ملی به دیدار معاون رئیس جمهور رفته‌اند. هرچند طارمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش  تایید کرد شاید یکی از مسائلی که در اردوی قطر با حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان مطرح کرده‌اند درباره کادرفنی تیم ملی باشد. 
طارمی در صحبت‌هایش با انتقاد از بی نظمی اردوی تیم ملی در دوره اسکوچیچ، به این موضوع اذعان کرد در زمان کارلوس کی‌روش نظم خاصی در اردوی تیم ملی وجود داشت که ملی‌پوشان به آن عادت کرده بودند. همچنین دعوت از حدود ۵۰_۴۰ بازیکن در دوره یک ساله بین حضور تیم ملی در بحرین تا اردوی قطر که از نظر طارمی به نوعی پایین آوردن شان این تیم است، یکی دیگر از سوژه‌هایی بود که وی آن را دست آویزی برای انتقاد از سرمربی کروات قرار داد. 
وضعیت تمرینات تیم ملی زیرنظر اسکوچیچ دیگر بحثی بود که مورد انتقاد این مهاجم قرار گرفت و او در بخش دیگری از مصاحبه‌اش با بیان اینکه یک مربی کروات در گفت و گو با خودش (طارمی) تایید کرده اسکوچیچ مصاحبه ای که زمینه ساز توییت زدن او علیه سرمربی تیم ملی شد انجام داده است و اگر کی‌روش بود چنین صحبتی علیه بازیکنان کشورمان نمی‌کرد. بار دیگر ثابت کرد همچنان بابت آن موضوع دل چرکین است‌. 
او در ادامه انتقادهایش از شرایط آماده سازی تیم ملی عنوان کرد: "با این شرایطی که داریم بعد از بازی آمریکا ۸۰ میلیون ایرانی با ماه‌ها حال بد داریم اما همه تلاشم را می کنم که این اتفاق نیفتد‌ و تلاش می‌کنم که سمت شادی مردم باشم؛ چیزی که ما اصلا نداریم و فوتبال می‌تواند یک هفته شادی را به مردم ایران بازگرداند‌. شاید با برنامه‌ریزی دقیق‌‌تر بتوان اتفاق بهتری رقم زد. ما روبه‌روی بهترین آمریکای تاریخ قرار می گیریم اما با این شرایطی که داریم در جام جهانی چهارم می‌شویم." 
شاید بتوان طارمی را آماده ترین بازیکن این روزهای تیم ملی کشورمان حساب کرد اما او با این صحبت‌ها نشان داد  با وجود درخشش در قلب اروپا، هنوز تا حرفه‌ای شدن مسیری طولانی پیش رو دارد و البته حتی اگر قبول کنیم‌ که اسکوچیچ مربی سطح بالایی از لحاظ فنی و مدیریتی نبوده باشد آیا یک بازیکن حق دارد این صحبت‌ها را علیه سرمربی تیم انجام بدهد؟ 

اگر ضعف های مدیریتی و فنی دراگان اسکوچیچ را بپذیریم، باید سوال پرسید که آیا صحبت برخی بازیکنان از جمله مهدی طارمی علیه کادرفنی در شرایط فعلی عادلانه و پذیرفتنی است؟
آیا این شرایط به وجود آمده در تیم ملی فوتبال به زعم مهدی طارمی و همه این اتفاقات حاصل اقدامات دراگان اسکوچیچ است و فدراسیون فوتبال در این باره نقشی ندارد؟ اگر هم مقصر تمام این اتفاقات دراگان اسکوچیچ است، چرا او (مهدی طارمی) علیه فدراسیون فوتبال هم موضع گرفته است؟ اگر هم فدراسیون در این باره تقصیر دارد، چه تضمینی وجود دارد جدایی اسکوچیچ و آمدن فردی جدید مانع بحرانی جدیدتر با این نوع مدیریت در فدراسیون باشد؟
آیا همین سرمربی کروات با این تفکرات و بارفنی، تیم ملی که در آستانه حذف قرار داشت و هیچ سرمربی جرات نمی کرد هدایتش را برعهده بگیرد، نتوانست با بردهای متوالی در سریع ترین زمان ممکن به جام جهانی برساند؟
فارغ از صحبت‌های طارمی این نکته نیز نباید مغفول بماند که عادل فردوسی‌پور به چه دلیل و با چه نیتی درست در بحبوحه لغزان تر شدن جایگاه اسکوچیچ و در شرایطی که قرار است هیات رئیسه و کمیته فنی فدراسیون فوتبال، صبح روز یکشنبه تصمیم مهمی درمورد وضعیت این مربی اتخاذ کنند، تصمیم گرفت این مصاحبه که تولید آن به حدود ۳ هفته قبل بازمی‌گردد یک شب پیش از این جلسه مهم را پخش کند؟
آیا با این شرایط واقعا ماندن اسکوچیچ می تواند به صلاح باشد وقتی بازیکنانی از قبیل طارمی، براحتی عملکرد سرمربی خود را به باد انتقاد می گیرند و باید گفت تخت گاز شرایط را برای برکناری او مهیا می کنند.
این
  short_url/vdchxqnzv23nvwd.tft2.html
bayanema.ir/vdchxqnzv23nvwd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما