تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴
جالب است ۰
دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ژاپن با پیروزی مقتدرانه آسمان‌خراش‌های ایرانی خاتمه یافت.
پرش ۳گام به مرحله حذفی با تحقیر ژاپن/ شمشیر سامورایی‌ها بالاخره شکست!
به گزارش بیان ما؛  تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ژاپن طی آخرین دیدار در چارچوب مرحله گروهی رقابت‌های بسکتبال کاپ آسیا ۲۰۲۲ در اندونزی، از ساعت ۱۵ امروز (یک‌شنبه - ۲۶ تیرماه) به مصاف یک‌دیگر رفتند.
آسمان‌خراش‌های ایرانی که در ۲ دیدار گذشته خود در این دوره از رقابت‌ها با ثبت نتایجی قاطع و محکم از سد رقبایی مانند سوریه و قزاقستان گذشته بودند، برای کسب عنوان صدرنشینی و صعود مستقیم به مرحله یک‌چهارم نهایی کاپ آسیا با روحیه‌ای بالا در برابر چشم‌بادامی‌ها قرار گرفتند.
در کوارتر نخست این شاگردان سعید ارمغانی بودند که با درخشش و ارائه بازی بابرنامه، نتیجه ۲۷ بر ۲۴ را روی تابلوی سالن ثبت کردند و ضمن ادامه همین روند در کوارتر دوم، به پوئن‌شماری ۲۱ بر ۱۰ رسیدند تا ضمن تحقیر حریف، فاصله امتیازی مناسبی را هم برای خود ایجاد کنند و نیمه اول را با فراغت به پایان برسانند. 
کوارتر سوم هم به همان روند کوارتر دوم همراه شد و پسران سپیدپوش بلندقامت ایران با نتیجه ۲۰ بر ۱۲، رقیب را به خاک و خون کشیدند تا تقریباً خیال ایرانی‌ها از پیروزی مقابل این رقیب همیشگی راحت شود. در کوارتر پایانی با میدان دادن به بازیکنان جوان‌تر و کاهش فشار از خط حمله، نتیجه ۳۰ بر ۲۰ به سود ژاپنی‌ها روی اسکوربورد رفت و بازی در نهایت با پوئن‌شماری ۸۸ بر ۷۶ به سود ایران خاتمه یافت.
مانند بازی‌های گذشته، باز هم بهنام یخچالی، گارد ۲۷ ساله تیم ملی بسکتبال کشورمان با ثبت ۲۰ امتیاز، نقش به‌سزا و غیرقابل انکاری در کسب این پیروزی از خود بر جای گذاشت. کاپیتان حدادی نیز با کسب ۲۱ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن این میدان معرفی شد و ۱۱ ریباند و ۴ پاس گل و باز هم دبل دبل داشت.
تیم ملی بسکتبال ایران در گروه C با تیم‌های ژاپن، سوریه و قزاقستان قرار داشت و با کسب سومین پیروزی خود در مرحله مقدماتی به عنوان سرگروه پس از ۲ روز استراحت، روز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه، در مرحله یک چهارم نهایی رودرروی برنده دیدار اردن و چین تایپه قرار گرفت.
short_url/vdceff8zxjh87oi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceff8zxjh87oi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین