تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵
جالب است ۰
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توافق هسته‌ای ایران را بهترین ابزار برای جلوگیری از دسترسی تهران به سلاح هسته‌ای خواند.
واشنگتن: هرگز اجازه نمی‌دهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد
به گزارش بیان ما؛ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود بار دیگر بر تعهد واشنگتن بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تاکید کرد. 
به نقل از سی ان ان، وی در پاسخ به سوالی در مورد نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه که قرار است این هفته در تهران برگزار شود گفت: دستور کار این جلسه برعهده همین سه کشور است. ما شاهد انتشار بیانیه‌های مختلفی از سوی این کشور‌ها در مورد موضوعات مورد بحث بوده ایم، اما من ترجیح می‌دهم فعلاً در مورد آن صحبت نکنم.
پرایس همچنین در مورد نتایج سفر بایدن به منطقه افزود: ما در این سفر و در دیدارمان با مقامات اسرائیل به موضوع ایران و چالش‌هایی که این کشور برای منطقه به همراه دارد پرداختیم. برخی استراتژی‌ها و راه‌هایی که می‌توانیم برای هماهنگی در مورد مقابله با ایران به آن برسیم مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد برای عقب راندن ایران از منطقه و کاهش نفوذ این کشور تلاش‌های مشترکی انجام دهیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد سخنان مشاور رهبر معظم انقلاب در مورد توانایی‌های هسته‌ای ایران گفت: ما پیشتر هم به صراحت به این نکته اشاره کرده بودیم که از زمانی که دولت پیشین آمریکا از برجام خارج شد بر کسی پوشیده نیست که اورانیوم غنی شده در ایران افزایش یافت. همچنین میزان زمانی که لازم است به این مقدار از اورانیوم غنی شده برسند هم در این مدت کاهش داشت. این زمان در ایران از حدود یک سال به چند هفته رسیده است.
وی در ادامه تاکید کرد:  اما همچنان به این امر معتقدیم که باید متقابلاً به برجام بازگردیم، زیرا برجام می‌تواند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را محدود کند. برجام همچنین موجب می‌شود که نظارت‌های سختگیرانه‌ای هم به فعالیت‌های هسته‌ای ایران از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی اعمال شود.
ند پرایس در ادامه مدعی شد که آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد که ایران به کشوری هسته‌ای تبدیل شود.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در مورد نگرانی‌های واشنگتن درباره تامین پهپاد از سوی ایران به روسیه اضافه کرد: ما پیشتر هم در مورد نگرانی‌ها خود در مورد تامین پهپاد و ارسال کمک‌های نظامی به روسیه صحبت کرده ایم. ما به دقت روابط ایران و روسیه را تحت نظر داریم. همه گزینه‌های تحریمی ما به صورت بالقوه فعال هستند. هر گونه معامله‌ای از این نوع و در زمینه ارسال پهپاد از ایران به روسیه موجب اعمال تحریم‌های جدید علیه این دو کشور خواهد شد. این همان چیزیست که ما همچنان به آن نظارت داریم و از نزدیک آن را رصد می‌کنیم.
  short_url/vdcj8oevvuqeyyz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcj8oevvuqeyyz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین