تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷
جالب است ۰
سخنگوی صنعت برق گفت: مصرف برق امروز نسبت به روز‌ها و سال‌های گذشته به شدت افزایش یافته و اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است به بیش از ۶۹ هزار مگاوات نیز برسد.
گرمای شدید، مصرف برق کشور را به شدت افزایش داد
به گزارش بیان ما؛ مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با شبکه خبر گفت: مصرف برق امروز در هر ساعت حدود هزار مگاوات از روز سه شنبه هفته گذشته که اوج مصرف برق تاریخی کشور رخ داد، بیشتر بوده و اگر این روند ادامه یابد پیش‌بینی می‌کنیم به بیش از ۶۹ هزار مگاوات نیز برسد.

سخنگوی صنعت برق افزود: تامین این میزان تقاضای مصرف برای نیروگاه‌ها دشوار است و برق مورد نیاز مشترکان در این شرایط با زحمت بسیار تامین می‌شود.

رجبی مشهدی گفت: شاید بتوان به دلیل گرمای شدید هوا، امروز را سخت‌ترین روز صنعت برق دانست و ما باید بتوانیم برق را به تمامی نقاط ایران به ویژه نقاط بسیار گرم، مانند ۷ شهر از استان خوزستان که امروز دمای بیش از ۵۰ درجه را تجربه می‌کنند، برسانیم.

وی اظهار داشت: از همه هموطنان درخواست می‌کنیم، تا ساعت ۱۸ که اوج مصرف برق است از استفاده وسایل پر مصرف برقی به طور جدی خودداری کنند و راه کار‌های مدیریت مصرف مثل تنظیم دمای کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولر‌های آبی و حتی خاموشی یک عدد لامپ اضافه را اجرا کنند.

رجبی مشهدی در پایان گفت: همچنین اگر ساکن شهر‌های سردسیر هستید و امکان خاموشی کولر وجود دارد، با عدم استفاده از کولر به ما در تامین برق همه مشترکان یاری رسانند تا این روز‌های گرم را بدون هیچ گونه قطعی برق پشت سر بگذاریم. short_url/vdcefv8zzjh877i.b9bj.html
bayanema.ir/vdcefv8zzjh877i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین