تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰
جالب است ۰
فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه امشب به تهران سفر می‌کند و فردا با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو خواهد کرد.
وزیر خارجه سوریه امشب به تهران سفر می‌کند
به گزارش بیان ما؛  فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه به منظور دیدار و گفتگو با حسین امیرعبداللهیان امشب (سه‌شنبه) به تهران سفر می‌کند.

او قرار است فردا (چهارشنبه) ۲۹ تیرماه با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کند.
عصر امروز سه شنبه تهران میزبان هفتمین نشست سران روند آستانه با حضور روسای جمهور روسیه، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران است و فیصل المقداد در این سفر در جریان نشست تهران هم قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری اسپوتنیک دیروز در خبری از سفر امروز فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه به تهران خبر داده بود.

در آستانه این نشست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی بیان کرد: نشست در شرایطی برگزار می‌شود که هدف مهم فرمت آستانه که کاهش تنش در مناطق درگیری در سوریه بود را بتوانیم تثبیت کنیم. در جریان سفری که اخیرا به آنکارا و دمشق داشتم حامل پیام رئیس جمهور بودم که بتوانیم بحرانی که اکنون در حوزه امنیتی بین ترکیه و سوریه به وجود آمده را مدیریت کنیم. طرف ترک از احتمال وقوع عملیات نظامی تا عمق ۳۰ کیلومتری مرز سوریه صحبت می‌کند و ما تلاش کردیم از مسیر سیاسی این بحران و نگرانی امنیتی ترکیه برطرف شود. طبعا در این شرایط حساس یکی از موضوعات در دستورکار این است که به جای توسل به جنگ و آوارگی بیشتر موج جدیدی از مردم سوریه بتوانیم از مسیر سیاسی به حل و فصل این موضوع هم کمک کنیم.

وزیر خارجه بیان کرد: بازگشت آوارگان سوری به منازل و شهر‌های خودشان، کمک به صلح و ثبات و امنیت در سوریه از جمله موضوعاتی است که در دستورکار این نشست سه جانبه قرار دارد.

امیرعبداللهیان همچنین در توئیتی نوشت: نشست‌های پیش روی روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه در تهران، فرصتی است برای تحکیم بیشتر مناسبات، توسعه همکاری‌های اقتصادی، تمرکز بر امنیت منطقه در سایه راه حل سیاسی و عدم توسل به جنگ و تضمین امنیت غذایی. جمهوری اسلامی ایران مرکز دیپلماسی پویاست.
  short_url/vdcfecdy0w6dxxa.igiw.html
bayanema.ir/vdcfecdy0w6dxxa.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما