تاریخ انتشار : ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰
جالب است ۰
وزیر آب و انرژی دولت موقت طالبان در افغانستان امروز در سخنانی اعلام کرد: بخشی از بدهی برق ایران را پرداخت کردیم.
وزیر انرژی طالبان: بخشی از بدهی برق ایران را پرداخت کردیم
به گزارش بیان ما؛ «عبدالطیف منصور» وزیر آب و انرژی دولت موقت طالبان در افغانستان امروز شنبه در سخنانی با بیان اینکه ۳۵ میلیون دلار بدهی واردات برق از کشور‌های ایران، ازبکستان و تاجیکستان باقی مانده گفت: بخشی از این بدهی پرداخت شده است.

وزیر آب و انرژی دولت موقت طالبان در افغانستان در این خصوص ادامه داد که دولت گذشته کشورش بدهی زیادی از کشور‌های ایران، ازبکستان و تاجیکستان در ارتباط با واردات برق بر جای گذاشته بود.

«عبدالطیف منصور» در ادامه افزود: دولت موقت طالبان بخشی از این بدهی را پرداخته است و هنوز بدهی این کشور‌ها به صورت کامل پرداخت نشده است.

این مقام طالبان از ادغام سازمان‌های انرژی، آب و برق در افغانستان خبر داد و گفت: به دلیل اختصاص بودجه برق به نهاد‌های دیگر در دولت گذشته، شماری از طرح‌های عمرانی در این حوزه ناتمام مانده است.

وی از کشور‌های جهان خواست تا در زیرساخت‌های کشور افغانستان سرمایه گذاری کنند.

این در حالیست که ۱۴ تیر ماه سال جاری سید حسن مرتضوی معاون سفارت ایران در کابل با شیرمحمد عباس استانکزی معاون سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان خبر داد که در این دیدار موضوعاتی از جمله گسترش روابط دوجانبه سیاسی و اقتصادی و افزایش داد و ستد تجارتی بین دو کشور مورد بحث و رایزنی طرفین قرار گرفته است.

یک مقام ارشد وزارت خارجه دولت موقت طالبان نیز در پیامی توئیتری با تأیید این دیدار، توسعه و تعمیق روابط فیمابین را از محور‌های رایزنی‌های دو طرف در نشست امروز عنوان کرد.

بررسی بدهی معوق افغانستان به ایران از دیگر محور‌های این دیدار رسانه‌ای شده بود.

کابل تایمز دراین خصوص اضافه کرد: معاون سیاسی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در دیدار معاون سفیر ایران در کابل، ضمن قدردانی از همکاری‌های ایران با مردم افغانستان، بر لزوم ایجاد فضای دوستی بین مردم دو کشور تأکید نمود. short_url/vdcd5j0fjyt0zx6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcd5j0fjyt0zx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین