تاریخ انتشار : ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱
جالب است ۰
نمایندگان ایران در دسته ۹۶ کیلوگرم مسابقات قهرمانی وزنه برداری نوجوانان و جوانان به مدال نقره و برنز آسیا رسیدند.
وزنه برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا| نقره و برنز 96 کیلوگرم برای ایران
به گزارش بیان ما؛  مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا در ازبکستان بعدازظهر امروز شنبه با برگزاری رقابتهای در دسته ۹۶ کیلوگرم نوجوانان و جوانان در تاشکند ازبکستان برگزار شد. در این رقابت امیرحسین سپه و محمد توفیق پوزش نمایندگان ایران در ۲ رده سنی نوجوانان و جوانان بودند.
امیرحسین سپه در این دسته هم در رده نوجوانان و هم جوانان رقابت کرد و محمد توفیق پوزش تنها در رده جوانان حضور داشت.
 
رده جوانان
در رده سنی جوانان محمد توفیق پوزش با مهار وزنه ۱۵۵ کیلوگرمی به مدال طلای حرکت یک‌ضرب رسید. او با مهار وزنه 143، 150 و 155 کیلوگرمی هر سه حرکت خود را موفق انجام داد و چراغ سفید گرفت.
محمد توفیق پوزش در حرکت دوضرب خود نیز توانست وزنه ۱۸۳ را بالای سر ببرد و به مدال نقره دوضرب و مجموع برسد. برخلاف حرکت یک ضرب توفیق پوزش در دوضرب تنها یک حرکت صحیح داشت و در حرکت دوضرب تنها وزنه 183 را بالای سر برد و سپس در مهار وزنه‌های 190 و 191 کیلوگرمی ناکام بود.
در مجموع دسته 96 کیلوگرم جوانان قهرمانی آسیا با رکورد 338 کیلوگرم نایب قهرمان شد و مدال نقره را به سینه زد.
 
رده نوجوانان
در رده سنی نوجوانان دسته ۹۶ کیلوگرم  که همزمان با جوانان برگزار شد، امیرحسین سپه به یک نشان نقره و ۲ برنز قهرمانی آسیا رسید.
امیرحسین سپه آجرلو در حرکت یک‌ضرب دو وزنه 126 و 135 را با موفقیت بالای سر برد و یک‌بار نیز در مهار وزنه 126 کیلوگرمی ناکام بود تا در بخش نوجوانان به مدال نقره برسد و در بخش جوانان در جایگاه پنجم قرار بگیرد.
سپه آجرلو در حرکت دوضرب خود نیز تنها در مهار وزنه 155 کیلوگرمی موفق بود و در دو تلاش دیگر نتوانست از پس وزنه‌های 166 کیلوگرمی بربیاید. امیرحسین سپه با این اوصاف در بخش نوجوانان در دوضرب با همان 155 نیز به مقام سومی رسید اما در رده جوانان ششم شد.
در مجموع دسته 96 کیلوگرم نوجوانان و جوانان سپه آجرلو با ثبت رکورد ۲۹۰ کیلوگرم به عنوان سوم نوجوانان دست پیدا کرد اما در بخش جوانان به مقامی بهتر از هفتمی نرسید.
در این وزن نماینده علی یوسف از عربستان به کسب مدال نقره یکضرب و مدال طلا دوضرب و مجموع رسید.
  short_url/vdcb9wb8arhbg5p.uiur.html
bayanema.ir/vdcb9wb8arhbg5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما