تاریخ انتشار : ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸
جالب است ۰
وزنه برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا؛

جوانان نایب قهرمان آسیا شدند، نوجوانان هفتم

در پایان رقابتهای وزنه برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا، تیم نوجوانان در جایگاه هفتم ایستاد و تیم جوانان نایب قهرمان شد.
جوانان نایب قهرمان آسیا شدند، نوجوانان هفتم
به گزارش بیان ما؛  رقابتهای وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ با حضور ۲۶۱ وزنه‌بردار شامل ۱۵۱ پسر از ۲۰ کشور و ۱۱۰ دختر از ۱۴ کشور از ۲۵ تیرماه تا ۳ مردادماه به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار شد.
دو تیم‌ وزنه‌برداری ایران با ۱۱ وزنه‌بردار؛  نوجوانان محراب دواسری در دسته ۵۵ کیلوگرم، امیرحسین قربانی و ایلیا صالحی‌پور در دسته ۸۱ کیلوگرم، علی عالی‌پور در دسته ۷۳ کیلوگرم، امیرحسین سپه‌آجرلو در دسته ۹۶ کیلوگرم، طاها نعمتی‌مقدم در دسته ۱۰۲+ کیلوگرم و جوانان علیرضا معینی‌سده و علی کشتکار در دسته ۸۹ کیلوگرم، محمد توفیق‌پوزش در دسته ۹۶ کیلوگرم، محمدمسعود ممیوند در دسته ۱۰۹ کیلوگرم و علی‌رضا اسفندیاری در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم در این دوره از مسابقات شرکت کرد.
 
بر همین اساس وزنه برداری نوجوانان توانست ۱۲ مدال شامل ۴ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز را کسب کند. تیم جوانان هم ۱۴ مدال شامل ۵ طلا، ۷ نقره و ۲ برنز را به دست آورد.
رده بندی کلی رقابتها به شرح زیر است:
 
🔻رده‌بندی نوجوانان:
۱- ازبکستان: با ۱۰ وزنه‌بردار ۷۰۲ امتیاز
۲- عربستان: با ۱۰ وزنه‌بردار ۶۰۲ امتیاز
۳- قرقیزستان: با ۸ وزنه‌بردار ۴۷۲ امتیاز
۴- قزاقستان: با ۶وزنه‌بردار ۴۶۵ امتیاز
۵- ویتنام: با ۶ وزنه‌بردار ۴۵۶ امتیاز
۶- هند: با ۶ وزنه‌بردار ۳۸۱ امتیاز
۷- ایران: با ۵ وزنه‌بردار ۳۶۰ امتیاز
 
در پایان این رقابتها و در رده نوجوانان تیم ایران با ۳۶۰ امتیاز هفتم شد. تیم نوجوانان ایران با ۵ وزنه بردار در مجموع دو بخش پسران و دختران در جدول امتیازی در جایگاه نهم ایستاد.
در جدول مدالی مجموع دختران و پسران هم با 15 مدال طلا، نقره و برنز هم ششم شدیم.
 
 
🔻رده‌بندی جوانان:
۱- ازبکستان: با ۱۰ وزنه‌بردار ۶۸۲ امتیاز
۲- ایران: با ۱۰ وزنه‌بردار ۶۸۱ امتیاز
۳- قزاقستان: با ۱۰ وزنه‌بردار ۶۲۴ امتیاز
۴- عربستان: با ۱۱ وزنه‌بردار ۶۰۷ امتیاز
 
در پایان این رقابتها تیم وزنه‌برداری جوانان ایران با کسب 681 امتیاز تیمی سکوی نایب قهرمانی آسیا را از آن خود کرد. این درحالی بود که ازبکستان فقط با اختلاف یک امتیاز بیشتر 682 امتیاز تیمی سکوی قهرمانی را از آن خود کرد. تیم وزنه برداری جوانان قزاقستان نیز با 624 امتیاز تیمی سکوی سومی آسیا را در این بخش به خود اختصاص داد. 
 
در رده سنی نوجوانان امیرحسین قربانی و ایلیا صالحی پور در دسته ۸۱ کیلوگرم، طاها نعمتی‌مقدم دسته ۱۰۲+ کیلوگرم و محراب دواسری در دسته ۵۵ کیلوگرم، با به جا گذاشتن امتیازات بالای فردی در بین ۳۰ وزنه‌بردار برتر این مسابقات قرار گرفتند. بر این اساس امیرحسین قربانی با ۸۰۲.۱۲۳ امتیاز در بین وزنه‌برداران برتر نوجوان آسیا در جایگاه نهم ایستاد. صالحی پور نیز با ۷۹۳.۴۴۸ امتیاز در رده دهمین وزنه‌بردار نوجوان آسیا قرار گرفت.
 
در رده سنی جوانان هم علیرضا معینی‌سده با ۸۸۰.۰۴۵ امتیاز به عنوان سومین وزنه‌بردار برتر این مسابقات معرفی شد. همچنین علیرضا اسفندیاری هم با ۶۸۷.۹۷۰ امتیاز در رده هجدهم برترین‌ها قرار گرفت.
  short_url/vdcjyoevhuqeyxz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjyoevhuqeyxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما