تاریخ انتشار : ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲
جالب است ۰
مقاله واکسن رازی کووپارس در مجله بین المللی frontiers in immunology (مرز‌های دانش ایمنی شناسی) منتشر شد.
انتشار مقاله واکسن رازی کووپارس در مجله معتبر بین المللی
به گزارش بیان ما ؛ آقای بنی‌هاشمی عضو هیئت علمی موسسه رازی گفت: مقاله موسسه رازی با عنوان "بررسی بی ضرری و ایمنی زائی واکسن ترکیبی تزریقی داخل بینی رازی کووپارس در حیوان آزمایشگاهی" به بررسی ابعاد قدرت ایمنی زائی و بی ضرری واکسن رازی می‌پردازد که با مشارکت ۱۸ نفر از محققان علمی عرصه بیولوژیک و تولید واکسن موسسه رازی و نیز مشارکت دو نفر از محققان سرشناس علم ایمونولوژی مستقر در مراکز تحقیقاتی آلمان و آمریکا تهیه و تنظیم و در ۲۰ صفحه اصلی و ۵ صفحه تکمیلی منتشر شد.
او می گوید: با توجه به اهمیت مطالب و فرضیات علمی مندرج در آن، ۷ داور جهانی این مقاله را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند که در نوع خود یکی از دقیق‌ترین بررسی‌ها و کنکاش‌های علمی است، چراکه به طور معمول مقالات این حوزه، توسط ۲ یا ۳ نفر از داوران، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این عضو هیئت علمی موسسه رازی گفت: به واسطه اهمیت و اعتبار بالای این مقاله، جمع بیشتری از دانشمندان و داوران جهانی مقاله موسسه رازی را مورد ارزیابی قرار دادند.
او می گوید: تایید و انتشار این مقاله اثباتی بر کیفیت بالای واکسن تولید شده توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است که ظرفیت و توانمندی محققان ایرانی را در تولید دانش و صیانت از بهداشت و ایمنی در برابر ویروس منحوس کرونا به رخ جهانیان کشید.
مجله علمی frontiers in immunology در سال ۲۰۲۲ با ایمپکت فاکتور۸/۸ بیشترین میزان استناد را در میان مجلات علمی جهان داراست.
همچنین اولین مجله با دسترسی آزاد در حوزه ایمونولوژی محسوب می شود و نسبت به مجلاتی که سایر مقالات ایرانی را تاکنون چاپ کرده اند، از اعتبار و درجه علمی و فنی بالاتری برخوردار است.
واکسن پروتیئن نوترکیب رازی کووپارس، به عنوان نخستین واکسن تزریقی استنشاقی دنیا، واکسن بومی با کیفیت بالا و مورد تایید مراجع علمی جهانی است که مبتنی بر دانش و تکنیک فنی دانشمندان موسسه رازی تولید شده و در اغلب مراکز واکسیناسیون کشور عرضه و به متقاضیان تزریق می‌شود. short_url/vdceev8zojh87ni.b9bj.html
bayanema.ir/vdceev8zojh87ni.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین