تاریخ انتشار : ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵
جالب است ۰
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای بیش از ۴ ساعت از انبار تمکلیکی بوشهر بازدید و گفت: وضعیت ۳۰ کانتینر بلاتکلیف در این منطقه ویژه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و براساس تصمیمات گرفته شده عملیات اجرایی انجام خواهد شد.
قفل ۳۰ کانتینر بلاتکلیف ۲۰ ساله در انبار تملیکی بوشهر شکسته شد/اژه‌ای: شش ماه دیگر دوباره به بوشهر می‌آیم
به گزارش بیان ما؛  ‌حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای‌  در سفری بدون پروتکل‌های تشریفاتی و با پرواز عمومی وارد استان بوشهر شد. با عنایت به ابلاغ دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر حذف تشریفات و هزینه‌های زائد و لزوم اجرای یکپارچه و دقیق آن در قوه قضاییه سفر امروز رئیس دستگاه قضا به استان بوشهر نیز همانند سفرهای چندی پیش وی به استان‌های هرمزگان و اصفهان، بدون تشریفات مرسوم صورت گرفت.

اتخاذ رویکرد مسئله‌محور و تخصص‌گرایانه در قبال چالش‌ها و آسیب‌ها موجود که به نحوی از انحاء مرتبط با وظایف و مسئولیت‌های دستگاه قضا بویژه در حوزه صیانت از حقوق عامه است، نقطه کانونی اقدامات، برنامه‌ها و سفرهای رئیس عدلیه محسوب می‌شود.
در همین راستا، رئیس دستگاه قضا در سفری از پیش اعلام نشده و بدون تشریفات، به استان بوشهر به عنوان استانی برخوردار از موقعیت استراتژیک و دارای منابع و صنایع مختلف سفر کرد تا در جهت رفع چالش‌ها و معضلات موجود در بحث مبارزه با قاچاق ، ساماندهی اموال تملیکی و دیگر مشکلات مبتلابه در این استان، با رویکرد مسئله‌محور و تخصص‌گرایانه ، اقدامات مقتضی صورت گیرد.
ورود کارشناسی و عملیاتی به مسائل قضایی و مشکلات مردم در حوزه حقوق عامه از اهداف و ویژگی‌های سفر‌های رئیس دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای از بدو تصدی مسئولیت عدلیه، صیانت مضاعف از حقوق عامه و بیت‌المال، پیشگیری از جرم و شکل‌گیری پرونده‌های قضایی به ویژه پرونده‌های کثیرالشاکی، ارتقاء خدمت‌رسانی و تسریع در حل مشکلات مردم از طریق هوشمندسازی و اصلاح ساختارها و روند‌های معیوب را در دستور کار قرار داده که بازدید از مراکز قضایی و مجموعه‌های مرتبط، سفر‌های استانی، سفرهای بدون تشریفات و برگزاری نشست‌های نخبگانی برای بررسی تخصصی پرونده‌ها و موضوعات مبتلابه جامعه با همین رویکرد انجام می‌شود.

بازدید 4ساعته از انبارک‌های تملیکی قفل 30 کانتینر بلاتکلیف را باز کرد
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای بیش از 4 ساعت از انبار تمکلیکی بوشهر بازدید و اظهار کرد: وضعیت ۳۰ کانتینر بلاتکلیف در این منطقه ویژه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و براساس تصمیمات گرفته شده عملیات اجرایی انجامخواهد شد. 
این کانتنرها که از دهه 80 تاکنون بلاتکلیف بودند و در سامانه‌های  اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر سابقه‌ای از آنها ثبت نشده بود، با دستور رئیس قوه قضائیه قفل آن‌ها باز شد. 
برخی مسئولین استانی در حضور رئیس قوه‌ قضائیه اظهار کرند: از سال 88 تا کنون سامانه دستی ثبت کالاها در انبارهای نطقه ویژه اقتصادی بوشهر الکترونیکی شدند اما نسبت به ثبت این 30 کانتینر هیچ اقدامی نشده است. با توجه به بی توجهی وارد کننده این کالاها، درحال حاضر از محتوا و مالک این کانتینرها هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. 

تاکید رئیس دستگاه قضا برای ثبت کالاهای متروکه
رئیس دستگاه قضا در این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر درباره این ۳۰ کانتینر، سه بحث اصلی وجود دارد؛ نخست آنکه چرا در ۱۳ سال گذشته کشتیرانی که صاحب ۱۱ کانتینر از این ۳۰ کانتینر بوده و قاعدتاً مجوز سایر کانتینر‌ها را صادر کرده، هیچ موقع سراغی از آن‌ها نگرفته است؟ نکته دوم اینکه مشخص نیست محتوای این کانتینر‌ها از ابتدا همین بوده یا خیر؟ و مواردی به آن اضافه یا کم شده است؟ چرا که برخی از این کانتینر‌ها حاوی محموله‌های متفرقه یا کارتن‌های خالی بوده است و نکته سوم آنکه در حال حاضر کدام دستگاه مسئول بررسی و تعیین تکلیف این محموله‌هاست؟

محسنی اژه‌ای افزود: در ۶ ماه آینده مجدد از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بازدید خواهم کرد تا مطمئن شوم که ساماندهی کالا‌ها و محموله‌های بلاتکلیف و بلاصاحب و ثبت آن‌ها در سامانه‌های الکترونیکی محقق شده و مراتب این موضوع از سوی اداره بنادر و دریانوردی بوشهر به اداره گمرک اعلام شده است
short_url/vdcaian6e49nwm1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaian6e49nwm1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین