تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
جالب است ۰
دبیرکل جمعیت هلال احمر از جان باختن ۵۹ هموطن در جریان سیلاب‌های اخیر در کشور خبر داد و شمار مفقودین این حوادث را ۳۰ نفر اعلام کرد.
۵۹ فوتی و ۳۰ مفقودی آخرین آمار سیلاب های اخیر
به گزارش بیان ما ؛ یعقوب سلیمانی گفت: از ابتدای مرداد ماه تا امروز، ۵۹ نفر در استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان، لرستان مازندران، مرکزی، کرمان و یزد در وقوع حوادث ناشی از سیلاب‌های اخیر جان باختتند و ۳۰ هموطن نیز در استان‌های مازندران، لرستان، کرمان، تهران همچنان مفقود هستند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر تعداد شهر‌های درگیر سیل اخیر را ۶۰ شهر عنوان کرد و گفت: ۱۴۰ شهرستان ۵۱۶ روستا هشتاد و پنج محور درگیر سیلاب اخیر هستند.
او گفت: از تاریخ یکم تا هشتم مرداد ماه جاری یک هزار و ۳۳۲ نفر به اماکن امن منتقل و ۵ هزار و ۲۱۵ نفر اسکان اضطراری شدند در این مدت ۹۴۴ منزل از سیل تخلیه شد و ۳۴۲ خودرو نیز رهاسازی شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر مجموع افراد امداد رسانی شده را بیش از ۲۷ هزار نفر عنوان کرد.
سلیمانی درباره‌ی تعداد فوتی‌ها به تفکیک در استان تهران گفت: ۱۹ فوتی در امامزاده داوود، ۱۴ فوتی در زرین دشت فیروزکوه، یک فوتی در روستای دماوند و یک فوتی نیز در ماملو پردیس بوده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در استان‌های سیستان و بلوچستان ۵ نفر، کرمان ۴ نفر، لرستان ۴ نفر، مازنداران ۶ نفر، مرکزی یک نفر و یزد ۴ نفر در مجموع تا کنون جان باخته‌اند.
یعقوب سلیمانی درباره گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر در سیلاب ناشی از پدیده مانسون از یکم تا هشتم مرداد ماه در بخش اقلام امداد و خدمات گفت: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۱ بسته غذایی و ۷۸۴ چادر و دیگر اقلام توزیع شده است. short_url/vdcjtoevxuqeymz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjtoevxuqeymz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین