کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیشنهاد عجیب یک روزنامه اصلاح‌طلب؛ همان سند خسارت‌بار برجام روحانی را امضا کنید!

8 مرداد 1401 ساعت 16:35

در حالی اصلاح‌طلبان به نمایندگی از مردم نسخه برجام را به مردم پیشنهاد می‌دهند که باید گفت، بسیار بعید است که جامعه ایرانی امروز پذیرای برجامی باشد که روحانی و تیم او آن را پیشنهاد داده باشند.


به گزارش بیان ما؛ در شرایطی که سیاست زیان‌آور برجام در دولت قبل همچنان دامن‌گیر اقتصاد کشور است، روزنامه "جمهوری اسلامی" نوشت: «اکنون مردم کشورمان با سوال‌ها و کنجکاوی‌هائی که در زمینه مذاکرات برجامی دارند، می‌خواهند به هیات مذاکره‌کننده برجامی و دولت سیزدهم بگویند ما به همان دستاورد اردیبهشت 1400 قانع هستیم و این نکته که رسیدن به توافق به نام چه کسی و کدام دولت سند بخورد اصلاً مهم نیست.» این روزنامه اصلاح‌طلب در حالی از دستاوردهای نسخه منسوخ و خسارت‌بار برجام سخن می‌گوید که گویا فراموش کرده به‌واسطه همین رویکرد بدون تضمین و نافرجام اصلاح‌طلبان بود که نه‌تنها تحریم‌ها رفع نشد بلکه کشور رشد ۱۰ برابری قیمت ارز، سکه و مسکن، رکود اقتصادی و تورم را تجربه کرد.

 

ثمره برجام روحانی ارزانی خودتان

 
در حالی اصلاح‌طلبان به نمایندگی از مردم نسخه برجام را به مردم پیشنهاد می‌دهند که باید گفت، بسیار بعید است که جامعه ایرانی امروز پذیرای برجامی باشد که روحانی و تیم او آن را پیشنهاد داده باشند. هنوز هم ذهن جامعه ایرانی از این مسئله پاک نشده است که ظریف، وزیر وقت امور خارجه پس از شکست برجام بود که عنوان کرد: «من در مجلس گفتم در برجام کلمه‌ی "تعلیق" وجود ندارد، اشتباه از من بود. چهار بار کلمه‌ی "تعلیق" در برجام وجود دارد.» از همین منظر باید گفت که برجام خسارت‌بار برای مردم هیچ موضوعیتی ندارد.
 
 

هر منصفی دستاوردها را می‌تواند ببیند

 
همچنین این روزنامه در حالی مدعی شده است که «مسئله عدم گره خوردن برجام به اقتصاد کشور شعاری دوران تبلیغات انتخاباتی کاربرد دارند» که دستاوردهای اقتصادی، دیپلماسی و اجرایی کشور را نادیده گرفته است.
 
تفکر نویسندگان اصلاح‌طلب گویا در همان دوران روحانی که می‌گفت «تحریم باید از بین برود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود» گیرکرده است. آن‌هایی که می‌خواستند با مدل اصلاح‌طلبان مسائل کشور را حل کنند امروز باید جوابگوی وضعیت اقتصادی کشور باشند.
 
اما درباره رویکرد عمل‌گرای دولت سیزدهم باید گفت زمانی که واکسن، رفت‌وآمدها منطقه‌ای، خطوط ترانزیتی، تبادلات اقتصادی و... به برجام گره می‌خورد گذشته است و دولت مصمم است که در کنار مسئله مذاکره با کشورهای عضو برجام، توسعه دیپلماسی و اقتصادی خود را پیش ببرد.


کد مطلب: 108635

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/108635/پیشنهاد-عجیب-یک-روزنامه-اصلاح-طلب-همان-سند-خسارت-بار-برجام-روحانی-امضا-کنید

بيان ما
  https://www.bayanema.ir