تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹
جالب است ۰
فرماندار ایالت کنتاکی اعلام کرد که تلفات سیلاب مرگبار که اوایل هفته، بخشی از این ایالت را درنوردید، به 25 نفر رسید و این آمار افزایش می یابد.
تلفات سیل کنتاکی آمریکا به 25 نفر رسید
به گزارش بیان ما؛ «اندی بیشار» فرماندار ایالت «کنتاکی» آمریکا روز گذشته (جمعه) به وقت محلی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تلفات سیلاب مرگبار که این هفته کنتاکی را هدف قرار داد به ۲۵ نفر رسیده است.
بنا بر گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، بیشار تصریح کرد: «آمار بالاتر خواهد رفت. عملیات نجات در بخش شرقی ایالت کنتاکی تشدید شده است».
 
پیش از این فرماندار ایالت کنتاکی اعلام کرده بود که باران‌های موسمی باعث سرریز آب از رود و ورود آب به منازل در یکی از فقیرترین مناطق ایالات متحده شد. بیشار در این خصوص گفت: «در یک کلام، این حادثه ویرانگر است.»
 
او اضافه کرد: «من معتقدم این سیل به یکی از بزرگترین و مرگبارترین سیل‌هایی که در گذشته داشته‌ایم تبدیل خواهد شد».
 
فرماندار کنتاکی همچنین گفت در حال حاضر ۲۳۰۰۰ خانوار برق ندارند و چندین نفر هم مفقود هستند. او از گارد ملی و پلیس ایالتی خواسته با بالگرد و قایق مردم را نجات دهند.
 
در پارک‌های ایالتی و برخی مراکز دیگر، مراکزی برای تخلیه ساکنان مناطق آسیب‌دیده درنظر گرفته شده است. با وجود این، فرماندار کنتاکی هشدار داده برخی از این مراکز خودشان در اثر طوفان آسیب دیده‌اند و ممکن است فاقد برق یا سایر امکانات باشند. در برخی مناطق، مسئولان مجبور شده‌اند با کامیون برای شهروندان آب آشامیدنی ببرند.
short_url/vdcc14qsm2bqxe8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc14qsm2bqxe8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین