کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مردم آمریکا نه بایدن را می‌خواهند نه ترامپ

8 مرداد 1401 ساعت 17:01

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا نمی‌خواهند جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا در سال ۲۰۲۴ شرکت کنند.


به گزارش بیان ما؛ نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا نمی‌خواهند جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا در سال ۲۰۲۴ شرکت کنند.

براساس نتایج این نظرسنجی، بیش از ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی و ۳۰ درصد دموکرات‌ها معتقدند بایدن نباید در انتخابات بعدی آمریکا شرکت کند، ۵۷ درصد نیز بر این باورند ترامپ نباید در انتخابات شرکت کند، این رقم بین جمهوری‌خواهان ۲۶ درصد است.

اما اغلب شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی حتی نمی‌دانند که چه‌کسی جایگزین این افراد خواهد شد، «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور و «ران دوسانتوس» فرماندار فلوریدا، اصلی‌ترین رقبای احتمالی خواهند بود.

این در حالی است که بایدن ۷۹ ساله به‌عنوان مسن‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا اعلام کرده است که قصد شرکت در انتخابات بعدی این کشور را دارد.

علاوه بر این، ۴۴/۲ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به اینکه اگر بایدن در انتخابات شرکت نکند، می‌خواهند چه‌کسی جایگزین وی شود، اظهار کردند هر فرد دیگری می‌تواند جایگزین وی شود. در این بین، «کاملا هریس» با ۱۶/۱ درصد بیشترین اقبال را دارد. پس از هریس، «برنی سندرز» با ۱۰/۷ درصد، «گاوین نیوسام» با ۸/۹ درصد، «پیت بوتیگیگ» با ۷/۸ درصد، به‌ترتیب بیشترین اقبال را دارند.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در نظر دارد به‌منظور منحرف کردن توجه هوادارانش از جلسات دادگاه کمیته ۶ ژانویه، در اوایل ماه جاری برای انتخابات ۲۰۲۴ اعلام نامزدی کند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ با اعلام قصد خود برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴، بسیاری از مشاورانش را در شبکه اجتماعی تروث سوشیال متعجب کرده است.

بر این اساس، نیویورک تایمز علت دیگر این اقدام ترامپ را رقابت با «ران دیسانتوس» فرماندار محبوب فلوریدا و رقیب احتمالی وی در انتخابات که شهرت و طرفداران وی روز به روز بیشتر می‌شود، عنوان کرده است.

این در حالی است که ترامپ پیش از این بار‌ها اعلام کرده بود که در انتخابات ۲۰۲۴ به‌عنوان نامزد مستقل ریاست‌جمهوری شرکت خواهد کرد، اما زمان اعلام این خبر را مشخص نکرده بود.

گفتنی است اغلب نامزد‌های ریاست‌جمهوری تا یک سال پیش از انتخابات، اعلام نامزدی نمی‌کنند تا زمان رقابت‌های انتخاباتی به حداقل برسد، اما ترامپ قصد دارد بسیار زودتر از موعد این کار را انجام دهد.

همچنین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و «مایک پنس» معاون سابقش، رقابتی نفسگیر را در ایالت آریزونا برای به‌دست آوردن رهبری حزب جمهوری‌خواه آغاز کردند.

میدان آریزونا آخرین آزمون رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه است تا بین کسی که کمپین خود را براساس تبلیغ علیه دروغ‌های ترامپ ساخته است و کسی که تمایلات پنس برای رهبری حزب جمهوری‌خواه را با جلب توجه به‌سمت سیاست‌های محافظه‌کارانه منعکس می‌کند، یکی را انتخاب کنند.

رقابت برای برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا در حالی شدت گرفته است که کمیته ۶ ژانویه در حال برگزاری جلسات متعدد رسیدگی به پرونده حمله طرفداران ترامپ به کنگره در سال ۲۰۲۱ است.


کد مطلب: 108645

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/108645/مردم-آمریکا-نه-بایدن-می-خواهند-ترامپ

بيان ما
  https://www.bayanema.ir