تاریخ انتشار : ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷
جالب است ۰
مدیرکل شرکت آب منطقه‌ای وزارت نیرو با اشاره به اشل زمین در بالادست و پایین‌دست منطقه امام زاده داود (ع) بارندگی نقطه‌ای ۳۱ میلیمتری در گدار ۲۶ ثانیه‌ای را عامل حادثه سیل اعلام کرد.
علت وقوع سیل در امام زاده داود (ع)/ سازمان هواشناسی، امکان شناسایی دقیق بارش‌های نقطه‌ای را ندارد
به گزارش بیان ما؛ بهزاد پارسا، مدیرکل شرکت آب منطقه‌ای وزارت نیرو   درباره علت حادثه سیل امام زاده داود اظهار کرد: در زمان وقوع حادثه سیل امام زاده داود نیروهای امدادی وزارت نیرو در حال امدادرسانی به روستایی‌ها و عشایر که در محدوده ویلا و سد لار بودند که با اعلام فوریت سیل امام زاده داود سایر نیروها به این منطقه فراخوانی شده و در کمترین زمان ممکن تجهیزات سنگین نظیر لودر و بیل مکانیکی و ... به محل منتقل و امدادرسانی آغاز شد.

مرورگر شما از نمایش ویدیو پشتیبانی نمیکند.
 

سازمان هواشناسی، امکان شناسایی دقیق بارش‌های نقطه‌ای را ندارد

وی توضیح داد: به‌واسطه اینکه هواشناسی در فصل تابستان امکان شناسایی نقطه‌ای باران را ندارد و از خصوصیات بارز باران‌های تابستانی همین بارش نقطه‌ای سنگین و غیرقابل‌پیش‌بینی است و هواشناسی نمی‌داند که این بارش دقیقاً در چه نقطه‌ای اتفاق خواهد افتاد باتوجه‌به ساختار سیلابی اشل نقطه‌ای بالادست و اینکه پایین‌دست در این منطقه، سیلابی نیست "این منطقه را نقطه خطر و همین نوع بارش را موجب حادثه در امام زاده داود دانست".

۳۱ میلیمتر بارش در یک ساعت؛ عامل سیل امام زاده داود (ع)

پارسا ادامه داد: مشکل وقتی آغاز شد که در اشل بالادست در مدت یک ساعت ۳۱ میلیمتر بارندگی صورت گرفت یعنی از ساعت ۴۱ دقیقه بامداد تا ساعت یک و ۴۰ دقیقه در منطقه امام زاده داود (ع) و اشل بالادست ۳۱ میلیمتر بارندگی فقط در ۲۵ تا ۲۶ گدار ثانیه‌ای انجام شده است.
وی در پایان گفت: همین بارش نقطه‌ای سیل‌آسا موجب شد تا شدت و سرعت بالای بارش در کنار عامل خشکی زمین و عدم جذب آب در این فصل، موجب بروز سیل و ایجاد خسارت شود.
  short_url/vdcepv8zpjh87pi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcepv8zpjh87pi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین