تاریخ انتشار : ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳
جالب است ۰
در این مطلب چند راهکار گام به گام ارائه شده تا بتوانید در صورت رها شدن گوشی‌تان در آب، از آسیب‌های احتمالی و سوختن آن جلوگیری کنید.
اگر گوشی‌تان در آب افتاد این مراحل را امتحان کنید
به گزارش بیان ما؛  به نقل از msn، تا زمانی که اتفاقی برای تلفن همراهمان نیفتاده و به طور مدام در دسترس ما بوده، متوجه نخواهیم شد تا چه اندازه به آن وابسته هستیم. پس از ربوده شدن یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای گوشی ما اتفاق بیفتد، افتادن در آب است. این اتفاق می‌تواند حجم زیادی از استرس و اضطراب را برای ما به دنبال داشته باشد  و در آن لحظه از خود می پرسیم که اگر گوشی را از آب خارج کنیم هنوز هم کار می کند یا خیر.
در ادامه چند راهکار گام به گام ارائه شده است که می‌تواند به شما در بروز این اتفاق کمک کند؛ 
مرحله اول: باتری را خارج کنید
در ابتدا باتری را خارج کنید، این کار می‌تواند مدار‌ها را قطع کند. سیم کارت را نیز خارج کنید، تا به این طریق احتمال حفظ داده‌هایی مانند مخاطبین را حتی اگر خود تلفن از بین رفته باشد، افزایش دهید.
مرحله دوم: زمان خشک شدن را کوتاه کنید
اگر گوشی برای مدت طولانی خیس بماند، شروع به خوردگی می‌کند. از سشوار استفاده نکنید چرا که برای این کار گرمای زیادی را تولید می کند و می‌تواند رطوبت را به عمق گوشی وارد کند.ستفاده از جاروبرقی می تواند گزینه بهتر و کم آسیب تری باشد.
گوشی
مرحله سوم: رطوبت باقیمانده را برطرف کنید
گوشی را حداقل به مدت ۱۲ ساعت در برنج سفید خام فرو کنید. اگر برنج در دسترستان نیست، گوشی را روی دستمال کاغذی بگذارید، سپس آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. باتری را تعویض کرده و روشن کنید. اگر اتفاقی نیفتاد، باتری را بردارید و موبایل را به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه دیگر در فریزر قرار دهید. این احتمال وجود دارد که پس از چند تلاش گوشی دوباره  روشن شود. 
  short_url/vdcfecdyvw6dxva.igiw.html
bayanema.ir/vdcfecdyvw6dxva.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین