تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷
جالب است ۰
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

عدالت اجتماعی بدون عدالت فرهنگی قابل تحقق نیست

نشست خبری قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این ستاد سه‌‎شنبه ۱۱ مرداد برگزار شد.
به گزارش بیان ما؛  در نشست خبری ستاد امر به معروف و نهی از منکر که امروز با حضور دبیر این ستاد و قائم مقام رئیس یعنی سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی برگزار شد، اصحاب رسانه و خبرگزاری‌‎ها در جریان گزارش کار این ستاد و همچنین طرح و برنامه‌‎های آن قرار گرفتند.
در این نشست هاشمی گلپایگانی به ارائه گزارش در مورد فعالیت‌‎های ستاد امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و با بیان اینکه دهه اول محرم را دهه امر به معروف و نهی از منکر می‌‎دانیم، چرا که مهم‌‎ترین هدف امام حسین (ع) همین موضوع مورد اهمیت بوده‌‎است. 
هاشمی گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر موضوع گسترده‌‎ای است که مهم‌‎ترین آن بحث عدالت اجتماعی بوده و ما همانطور که نباید فقط امر به معروف را در حجاب و حیا محدود کنیم باید بر بحث عفت هم تأکید کنیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه حجاب و عفاف برای فوریت پیدا کرده افزود: در عدالت اجتماعی مهم‌‎ترین بحث عدالت فرهنگی و تربیتی است. وی تاکید کرد: جایی که حجاب و عفاف نباشد رشد اقتصادی پیدا نمی‌‎کند. 
هاشمی گلپایگانی با اشاره به فرهنگ نگه داری حیوانات خانگی گفت: برخی شهروندان سگ و گربه را جایگزین فرزندآوری کرده‌‎اند. سگ برای حفظ جان سایر حیوانات است و ما با اقدامات اشتباه خود جان سایر حیوانات را به خطر انداخته‌‎ایم این در حالیست که در همه جهان نگه داری حیوان خانگی هزینه دارد و عدم نگه داری درست آن در بسیاری از کشورها شهروندان را با جریمه‌‎های سنگین رو به رو می‌‎کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر لزوم مطالبه حداککثری مردم از مسئولین در بحث عدالت اجتماعی تاکید کرد و در ادامه گفت: امروز چه با حجاب چه بی‎‏‌‎حجاب باید جمع شوند و از مسئولین مطالبه کنند، مردم نباید در جان هم بیفتند و و لازم است تا خلاء قانونی جبران شود و باید توجه داشت که قانونی که قابلیت اجرا ندارد قانون نیست.
هاشمی با اشاره به جلسه با رئیس‌‎جمهور در مورد وعده گشت ارشاد مسئولین گفت: از ایشان پرسیدیم آیا این فقط یک شعار انتخاباتی بود یا دنبال تحقق آن هستید؟ که رئیس جمهور بر لزوم  و پیگیری برای اجرا شدن آن تاکید کردند. یکی از این مصادیق می‌‎تواند برخورد با مسئولینی باشد که اصرار دارند تا فرزندان خود را از کشور خارج کنند.
هاشمی گلپایگانی در ادامه با تبیین امر به معروف و نهی از منکر بر عملکرد متناسب با عقلانیت و اقتدار در این امر تاکید نمود واضافه کرد: معاونت علمی ستاد برای آموزش همه کسانی که دغدغه تحقق امر به معروف و نهی ازمنکر را دارند آمادگی دارد و بر آموزش دادن ضابطین قضایی توسط این ستاد اشاره کرد.

هاشمی گلپایگانی در پایان با نقد جدی از عملکرد سازمان صدا و سیما آن را اهمال کننده در امر به معروف و نهی از منکر دانست و اضافه کرد: سازمان صدا و سیما نفاق رسانه‌‎ای دارد و این سازمان نیاز به انقلاب فرهنگی داشته و شروعش هم باید از دانشگاه این سازمان باشد. 
  short_url/vdcco4qsx2bqxm8.ala2.html
bayanema.ir/vdcco4qsx2bqxm8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین