تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵
جالب است ۰
خبرگزاری فرانسه از آغاز بزرگترین رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان خبر داد.
آغاز بزرگترین رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان+ فیلم
به گزارش بیان ما ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه به نقل از تلویزیون دولتی چین از آغاز رزمایش های نظامی چین اطراف جزیره تایوان خبر داد. به نوشته این خبرگزاری، این، بزرگترین رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان به حساب می آید.
خبرگزاری فرانسه همچنین اعلام کرد ارتش چین به سوی تنگه تایوان گلوله پرتاب کرد.
همچنین تلویزیون دولتی CCTV چین اعلام کرد از ساعت ۱۲ امروز به وقت محلی (۸:۳۰ صبح به وقت ایران) تا ساعت ۱۲ هفتم اوت (سه روز دیگر) ارتش آزادیبخش چین، رزمایش نظامی مهمی را سازماندهی می‌کند. در جریان این رزمایش که با مهمات نظامی واقعی صورت می‌گیرد، شش منطقه اصلی در اطراف جزیره (تایوان) انتخاب شد و طی مدت اعلام شده هیچ کشتی و هواپیمایی نباید وارد مناطق دریایی و حریم هوایی مربوطه شود.
 • به گزارش روزنامه گاردین، شش منطقه اعلام شده جزیره را احاطه کرده و به گفته وزارت دفاع تایوان عملاً بنادر کلیدی را «مسدود» می‌کنند.
  وزارت دفاع تایوان اعلام کرد نیرو‌های مسلح این کشور مثل همیشه به کار خود ادامه خواهند داد و اطراف جزیره را زیر نظر دارند. این وزارتخانه مدعی شد: «ما به دنبال تشدید تنش نیستیم، اما وقتی پای امنیت و حاکمیت ما به میان می‌آید، کنار نمی‌رویم».
  کمی بعد خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نیروهای مسلح چین آتش دوربرد شلیک کرده  و اهدافی را در قسمت شرقی تنگه تایوان هدف قرار داده اند. خبرگزاری فرانسه هم می‌گوید خبرنگاران شلیک پرتابه‌هایی به سوی تنگه تایوان را مشاهده کرده اند. همچنین رسانه های خبری تصاویری از پرواز بالگردهای نظامی چین در نزدیک ترین نقطه به تایوان در استان فوجیان منتشر کردند.
  شبکه الجزیره به نقل از  یک منبع تایوانی گفت کشتی‌ها و هواپیماهای چینی چندین بار به خط جداکننده جزیره و سواحل چین نفوذ کرده اند. همچنین وزارت دفاع تایوان مدعی شده که چین در نزدیکی آب‌های این سرزمین موشک بالستیک پرتاب کرده است  همچنین خبرگزاری اسپوتنیک، تصاویری اولیه را از رزمایش نظامی ارتش چین منتشر کرد.

  این رزمایش در پی سفر تحریک آمیز ۱۹ ساعته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، صورت می گیرد. شب گذشته هم وزارت دفاع تایوان اعلام کرد هواپیما‌های ناشناسی که احتمالا پهپاد بوده اند بر فراز قلمرو تایوان در سواحل جنوب شرقی چین به پرواز درآمده اند. گروه هفت کشور توسعه یافته از واکنش چین به سفر پلوسی ابراز نگرانی کرده و خواستار آرامش شده و مدعی شده است که اقدامات جمهوری خلق چین خطر تشدید تنش‌ها را در پی دارد.


 •  

https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1401/5/13/16437123_348.mp4

https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1401/5/13/16437396_432.mp4 short_url/vdcgu79qnak9z74.rpra.html
bayanema.ir/vdcgu79qnak9z74.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین