تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴
جالب است ۰
نماینده مجلس معتقد است ایران طبق قانون اقدام راهبردی قصد دارد برق هسته‌ای تولید کند که برای تولید آن نیاز به ۱۹۰ هزار سو اورانیوم غنی شده دارد.
کوثری: تولید برق هسته‌ای حق ایران است
به گزارش بیان ما؛ اسماعیل کوثری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل به تعهدات خود در برجام عمل کرده است، گفت: ما دقیقا به تعهدات خود در برجام عمل کرده ایم، اما طرف مقابل که آمریکا از مهم‌ترین آن‌ها است به تعهدات خود عمل نکرده و حتی پا را فراتر از چارچوب مصوبات گذاشته و در زمان ترامپ ما را بیش از پیش تحریم کردند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نحوه ورود طرف مذاکره کننده به برجام و اینکه نباید موضوعاتی همچون راه اندازی سانتریفیوژ و ساخت هزار دستگاه IR۶ که ارتباطی به این معاهده ندارد به آن گره بزنند، یادآور شد: در حال حاضر ما نیاز به برق هسته‌ای داریم و این یکی از مواردی است که باید طرف مذاکره کننده مد نظر داشته باشد.
وی افزود: زمانی پیش از انقلاب، آمریکا و اروپا به ویژه آلمان و فرانسه در حال ساخت رآکتور در ایران بودند، اما بعد از انقلاب و وقوع جنگ آن را رها کردند در حالی که در زمان رژیم پهلوی معتقد بودند باید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در ایران تولید شود.
عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی قصد دارد برق هسته‌ای تولید کند که طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که از سوی مجلس تصویب شده است، برای تولید چنین برقی به ۱۹۰ هزار سو اورانیوم غنی شده نیاز داریم که دولت سیزدهم اقدامات اولیه آن را آغاز کرده است.
  short_url/vdcjooevauqeyoz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjooevauqeyoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین