تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
جالب است ۰
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پدر اتباع غیرمجاز خارجی در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت، توضیحاتی داد.
جزئیات جنجال پدری که قصد کشتن نوزادش در بیمارستان را داشت | هزینه زایمان دردسرساز شد؟
به گزارش بیان ما؛  روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن پدری قصد داشت نوزاد خود را در بیمارستان شهید گنجی برازجان واقع در مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر از طبقه بالا به پایین پرت کند. در همین رابطه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان توضیحاتی ارائه داده است.
 
در ادامه این اطلاعیه آمده است: دیروز فردی از اتباع غیرمجاز خارجی که فرزندش در بیمارستان گنجی برازجان متولد شده بود، در همان روزی که مادر زایمان کرده اصرار بر ترخیص مادر و نوزاد خود داشته است و حال آن که با توجه به شرایط پزشکی نوزاد از جمله وزن پایین و هیپوگلیسمی ترخیص وی به صلاح نبوده است.  
بر همین اساس سوپروایزر شیفت شب بیمارستان گنجی، ضمن راهنمایی این تبعه افغان به او یادآور شده که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مادر و نوزاد باید ۲۴ ساعت پس از وضع حمل تحت مراقبت بوده و درصورت نداشتن مشکل از حیث سلامت ترخیص شوند و این مادر و کودک نیز صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از انجام واکسیناسیون نوزاد و بررسی حال مادر ترخیص خواهند شد.  
 
سوپروایزر شیفت شب همچنین به این فرد یادآوری کرد که با توجه به نداشتن هرگونه اسناد هویتی، به مددکار اجتماعی مراجعه کند تا روال اداری ترخیص همسر و کودک وی طی شده و همچنین هزینه زایمان وی با دستور رییس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه شود.  
عکس | جزئیات جنجال پدری که قصد کشتن نوزادش در بیمارستان را داشت | هزینه زایمان دردسرساز شد؟
 
با وجود توضیحات فوق، این تبعه افغان به مددکار اجتماعی مراجعه نکرده و توضیحات سوپروایزر مبنی بر لزوم حضور نوزاد در بیمارستان با توجه به وضعیت نامساعد جسمی نوزاد را نپذیرفته و اقدام به تهدید، هیاهو و جنجال کرده است.
در این اطلاعیه تاکید شده است هزینه مالی زایمان علت عدم موافقت سوپروایزر با ترخیص نوزاد نبوده و مجموعه بیمارستان‌های استان بوشهر و خصوصا بیمارستان شهید گنجی در این گونه موارد همواره با بیماران اتباع بیگانه همراهی و مساعدت لازم را دارد.
گفتنی است در نهایت کارکنان بیمارستان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و به ناگزیر با ترخیص زودتر از موعد مادر و نوزاد این تبعه افغان، موافقت کرده اند.
در عین حال فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تلاش‌ها و حمایت‌های نیروهای درمان برای آرام کردن تبعه افغان به منظور پیشگیری از تحقق تهدید و وقوع حادثه را به تصویر نکشیده است.
به لطف خدا این مادر و کودک پس از دریافت خدمات لازم بهداشتی و درمانی به سلامت از بیمارستان ترخیص شده اند.
مطابق تصمیم دولت حتی اگر مادر بارداری بیمه نباشد، همه هزینه‌های خدمات دوران بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و کودکش از بیمارستان رایگان است و مادر شیرده تا دو سال و کودک تا ۵ سالگی بیمه رایگان خواهند بود.
  short_url/vdchz6nzz23nvwd.tft2.html
bayanema.ir/vdchz6nzz23nvwd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین