کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اتحادیه اروپا: نسبت به دستیابی به توافق در مذاکرات وین امیدواریم

15 مرداد 1401 ساعت 17:07

سخنگوی ارشد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به دستیابی به توافق در این دور از مذاکرات وین ابراز امیدواری کرد.


به گزارش بیان ما ؛ پیتر استانو، سخنگوی ارشد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشستی خبری اعلام کرد که زمان آخرین تلاش‌ها برای دستیابی به توافق فرا رسیده است و اتحادیه اروپا امیدوار است که مذاکرات وین به زودی به توافق برسد، زیرا همه گزینه‌ها به پایان رسیده است.
به گزارش آناتولی، پیتر استانو در ادامه اظهارات خود گفت که اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات، ماه گذشته پیش نویس متن جدیدی را پیشنهاد کرده بود، زیرا فضا برای مانور‌های اضافی تمام شده بود.
او همچنین با ابراز امیدواری نسبت به دستیابی به توافق، اظهار  داشت: «تهران و واشنگتن باید آخرین تلاش خود را برای نجات توافق هسته‌ای انجام دهند و با تصمیمات سیاسی به بن بست در گفتگو‌ها پایان دهند. باید تصمیمات سیاسی روشن و قاطعی توسط پایتخت کشور‌های عضو برجام اتخاذ شود.»
استانو با بیان اینکه پس از تقریبا دو سال مذاکرات فشرده، فضا برای مصالحه بیشتر برای توافق بیشتر به پایان رسیده، گفت که زمان تلاش نهایی برای بحث درباره پیشنهاد اخیر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و اتخاذ یک تصمیم سیاسی روشن و قاطع فرا رسیده است. همچنین  گفت که مذاکرات وین بر دستیابی به تفاهم بر اساس متن بورل متمرکز است و هیئت اتحادیه اروپا در حال تسهیل گفتگو‌های نزدیکی بین مذاکره کننده ارشد آمریکا و ایران است.
قابل ذکر است که هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه به ریاست علی باقری جهت ادامه مذاکرات رفع تحریم وارد وین پایتخت اتریش شده است.


کد مطلب: 108945

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/108945/اتحادیه-اروپا-نسبت-دستیابی-توافق-مذاکرات-وین-امیدواریم

بيان ما
  https://www.bayanema.ir