تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹
جالب است ۰
ائتلاف متجاوز سعودی در طول بیش از ۸ سال از شروع جنگ علیه یمن تاکنون ۱۴ میلیارد دلار از درآمد‌های نفتی این کشور را سرقت کرده است.
غارت میلیارد‌ها دلار از درآمد‌های نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی
به گزارش بیان ما ؛ شبکه المیادین گزارش داد ائتلاف متجاوز سعودی در طول جنگ یمن تاکنون ۱۴ میلیارد دلار از درآمد‌های نفتی این کشور را سرقت کرده است.
احمد زبیبه، خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در صنعا گفت: بیش از ۱۴ میلیارد دلار درآمد فروش نفت یمن را ائتلاف سعودی و عناصر وابسته به آن در طول سال‌های جنگ، غارت کرده اند. بیش از ۷۰ درصد از بودجه یمن سرقت می‌شود و یمنی‌ها از پرداخت حقوق هایشان محروم می‌شوند. علی محمد طعیمان، استاندار مأرب که دولت صنعا او را منصوب کرده است، این آمار‌ها را فاش کرد.
او در نشست خبری گفت: «کشور‌های متجاوز، این درآمد‌ها را غارت می‌کنند. یکی از مسئولان ائتلاف متجاوز در مصاحبه با شبکه بی بی سی، اعتراف کرد درآمد‌های نفتی یمن به بانک الاهلی عربستان واریز می‌شود که این کار جنایت و خیانت بزرگی است و باعث شده بیش از یک میلیون کارمند دولتی از دریافت حقوق‌های خود محروم شوند.»
در ادامه این گزارش آمده است: مسئله باز کردن جاده‌ها هم در صدر توافق آتش بس قرار دارد. اما ناظران می‌گویند این توافق فقط بر استان تعز تمرکز کرده و این موضوع را در نظر نگرفته است که ائتلاف سعودی جاده‌های اصلی بین استان مأرب و صنعا و نیز دیگر استان‌ها را بسته که این اقدام باعث تشدید رنج‌های مسافران شده است.
در همین راستا جنایت‌های ائتلاف سعودی و سران حزب الاصلاح در استان مأرب گسترش یافته است و آن‌ها ۱۱ شهر آزاد شده در این استان را از برق نیروگاه حرارتی مأرب محروم کرده اند که سیاست انتقام جویانه‌ای علیه ساکنان این شهر‌ها است. اهالی استان مأرب از بحران‌های گاز، برق و جاده‌ها رنج می‌برند که این موضوع، غارت روشمند ثروت‌های این استان را از طرف ائتلاف سعودی و عناصر وابسته به آن ثابت می‌کند. به همین علت، ناظران خواستار آن هستند تا پرونده غارت ثروت‌های یمن، در صدر هر نوع مذاکره‌ای قرار داشته باشد. short_url/vdcgt79quak9zy4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgt79quak9zy4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین