تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸
جالب است ۰
رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی باند سازمان یافته قاچاق سوخت در کردکوی خبر داد.
شناسایی باند سازمان یافته قاچاق سوخت در کردکوی /خروج ۴۰ میلیون لیتر نفت سفید از کشور
به گزارش بیان ما ؛ یک سال پیش کشف یک محموله سوخت قاچاق در کردکوی، دادستانی این شهرستان را به باندی رساند که بررسی‌ها نشان می‌دهد تاکنون دست کم ۴۰ میلیون لیتر نفت سفید را از مرز‌های ایران خارج کرده اند.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سرمنشا این باند سازمان یافته قاچاق سوخت در کردکوی دستگیر شد و با تاکید دادگستری استان بر بررسی همزمان پرونده‌های قاچاق در تعزیرات و دستگاه قضایی، رسیدگی در دادسرای کردکوی هم آغاز شد.
حیدر آسیابی افزود: دادستانی در روند تحقیقات این پرونده به یک باند سازمان یافته و مجموعه‌ای از شرکت‌های صوری رسید که نفت سفید دولتی را با عنوان حلال ۴۰۲ که یکی از فرآورده‌های هیدروکربناتی است به خارج از کشور صادر می‌کردند.
آسیابی با بیان این که تاکنون یازده نفر در استان‌های گلستان، قم و فارس شناسایی و دستگیر شده اند گفت: پرونده این افراد در دادسرای کردکوی به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه‌ای در حال رسیدگیست و با تکمیل تحقیقات، احتمال دستگیری افراد بیشتری وجود دارد.
او گفت: با بررسی نحوه صادرات این محموله و با پیگیری دستگاه قضایی، یکی از رویه‌های صادرات که مبتنی بر خوداظهاری افراد بود، تغییر کرد و از این پس لازمه صدور مجوز صادرات در گمرکات، ارائه گزارش آنالیز نمونه‌های محموله هاست.
حیدر آسیابی افزود:تخلف اعضای این باند در مدت فعالیت خود دست کم ۴۰ میلیون لیتر نفت سفید دولتی است که بیشتر آن را به یکی از کشور‌های همسایه قاچاق کرده اند. short_url/vdcgqy9q7ak9zz4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgqy9q7ak9zz4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین