تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳
جالب است ۰
وزیر کشور ضمن توصیه به زائران اربعین حسینی مبنی بر اینکه سفر به عتبات عالیات را به تاخیر نیندازند گفت:بر اساس پیش‌بینی تعداد زائران در سال جاری زیاد است و بهتر است زائران پیش از اربعین سفر زیارتی خود را به عتبات عالیات آغاز کنند.
عراق از بیستم ماه محرم پذیرای زائران اربعین است/ سفر به عتبات عالیات را به تاخیر نیندازید
به گزارش بیان ما؛ صبح امروز احمد وحیدی وزیر کشوراز طریق فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جنتی وارد آبادان شد و پس از استقبال از سوی استاندار خوزستان و مدیر عامل منطقه آزاد اروند عازم شلمچه شد. بازدید از پایانه مرزی شلمچه و شرکت در نشست ستاد اربعین حسینی در شلمچه  نیز از دیگر برنامه‌های سفر وزیر کشور به خوزستان است.
وی در ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام در شلمچه به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد. 
 
استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی وزیر کشور را در سفر به خرمشهر و آبادان همراهی می کنند.
 
وحیدی در بازدید از پایانه و زیرساخت‌های اربعین حسینی در گذرگاه شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ خوبی برای آماده‌سازی مرز شلمچه به منظور عبور آسان و روان زائران اربعین حسینی انجام شده است.
 
وی افزود: در خصوص تامین آب و برق،  استقرار موکب‌ها و پیش‌بینی دروازه‌های خروجی و ورودی در حوزه گذرنامه پیش‌بینی‌های خوبی انجام شده تا زائران به هنگام تردد از این گذرگاه مرزی مشکلی نداشته باشند.
 
وحیدی گفت:با توجه به گرمای هوا نصب سایه‌بان، مه‌پاش در دستور کار قرار گرفته همچنین بیمارستان شلمچه برای ارایه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران در حال تجهیز است.
 
وی بیان کرد: هماهنگی‌ مرزی با طرف عراقی در جریان است و شور و نشاط خاصی در مرز شلمچه برای آماده سازی مرز برای استقبال و خدمات رسانی به زایران امام حسین(ع) حاکم است.
 
زائران سفر به عتبات عالیات را به تاخیر نیندازند
 
وزیر کشور ضمن توصیه به زائران اربعین حسینی مبنی بر اینکه سفر به عتبات عالیات را به تاخیر نیندازند گفت:بر اساس پیش‌بینی تعداد زائران در سال جاری زیاد است و بهتر است زائران پیش از اربعین سفر زیارتی خود را به عتبات عالیات آغاز کنند.
 
وی افزود: طرف عراقی از بیستم ماه محرم برای ورود زائران اربعین اعلام آمادگی کرده لذا زائران اربعین هر چه زودتر سفرشان را انجام دهند بهتر است.
 
وحیدی گفت: برای اربعین امسال علاوه بر گذرگاه‌های شلمچه، چذابه، مهران و  مرز خسروی، ۲ گذرگاه مرزی در شمال غرب شامل تمرچین در استان آذربایجان غربی و باشماق در استان کردستان به منظور سهولت در تردد زائران در نظر گرفته شده است.
 
وی افزود:برای عبور با خودروهای شخصی هنوز هماهنگی با طرف عراقی انجام نشده و در صورت توافق اطلاع رسانی خواهد شد.
 
متروپل از وضعیت بحران خارج شد
 
وزیر کشور در ادامه در خصوص ساختمان متروپل آبادان گفت: ساختمان متروپل از وضعیت بحرانی خارج شده و ساختمان در اختیار منطقه آزاد اروند است اما مطالعات برای نحوه تخریب آن قدری طولانی شده است.
 
وی با بیان اینکه دستور لازم در خصوص تخریب بنای متروپل باید از سوی دادستانی صادر شود اظهار داشت:براساس آخرین گزارش مراحل نهایی تخریب این بنا در حال برنامه ریزی برای اجرا است.
 
وحیدی همچنین در مورد اجرای دستور رییس جمهور در خصوص اجرایی شدن ماده ۶۵  در منطقه آزاد اروند گفت: نشست هایی از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهور در این باره برگزار شده و حدود مرزبندی‌ها مشخص شده است.
short_url/vdcbf9b88rhbggp.uiur.html
bayanema.ir/vdcbf9b88rhbggp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین