تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳
جالب است ۰
سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با اشاره به اینکه همچنان برای احیای برجام دلایلی وجود دارد، جزئیات آن را دشوار توصیف کرد.
اولیانوف: برای احیای برجام دلایلی وجود دارد/ توپ در زمین دولت آمریکاست
به گزارش بیان ما؛ «میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در خصوص روند دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌ها و احیای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام در توئیتر نوشت: حقیقت این است که برای احیای برجام، دلایلی وجود دارد. اما مثل همیشه پیچیدگی‌هایی در جزئیات وجود دارد.

دیروز رسانه‌ها و مقامات غربی در گزارش‌هایی ضمن اشاره به پایان مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، مدعی شدند که متن توافق نهایی شده است، اما مقامات وزارت خارجه کشورمان با رد این ادعا، تاکید کردند که متن توافق نهایی نشده و حل برخی از مسائل و جزئیات نیاز به اراده سیاسی واشنگتن دارد و هم‌اکنون برای دسترسی به متن نهایی، توپ در زمین دولت آمریکاست.

تجربه مذاکرات اخیر نشان می‌دهد آمریکا در رسانه‌ها همواره مدعی در دسترس بودن توافق و آمادگی واشنگتن برای دستیابی به آن شده و توپ را به زمین ایران می‌اندازد، اما در عمل مدام کارشکنی می‌کند.

مذاکرات رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم، از اوایل دی‌ماه پارسال در وین آغاز شد، اما به علت جدی‌نبودن واشنگتن، این گفتگو‌ها در اسفندماه متوقف شد. بعد از چند ماه وقفه و به‌دنبال سفر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، دور جدید مذاکرات در هفتم و هشتم تیرماه در دوحه قطر برگزار شد. دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌ها از پنج‌شنبه آغاز و دیروز به پایان رسید، اما همچنان سرنوشت برجام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. short_url/vdcfj1dyjw6dxxa.igiw.html
bayanema.ir/vdcfj1dyjw6dxxa.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین