تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
جالب است ۰
هواپیمای حامل رئیس جمهور صبح امروز در فرودگاه جیرفت بر زمین نشست.
رئیس جمهور وارد جیرفت شد/ رئیسی: لذت من رفع دغدغه های مردم است/ از تولید و خرمای بم حمایت می شود
به گزارش بیان ما ؛ سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در ادامه سفر خود به استان کرمان که از عصر روز گذشته آغاز شده است، هم اکنون وارد فرودگاه جیرفت در جنوب استان کرمان شد.
از تولید و خرمای بم حمایت می شود/ خواست مردم مهم است
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جمع مردم بم گفت: شما در زلزله بم صبوری کردید و همچنان بعد از آن حادثه ناگوار پایدار هستید بم را ساختید و برای آبادنی تلاش می کنید و هم اکنون مردم بم عزاداریشان برای سید الشهدا (ع) در بین کشور های اسلامی سرآمد است.
وی به مولد بودن و تولید محصولات مختلف در بم اشاره کرد و گفت : بم در تولید جایگاه ممتازی دارد و صنایع در بم فعال هستند.
رئیس جمهور افزود: امروز محور ما تولید است رهبری فرمودند امسال سال تولید و اشتغال آفرینی و دانش بنیان است و بم نوید خوبی برای آینده در این منطقه دارد و وظیفه دولت حمایت است و ما از تولید و نخیلات حمایت می کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به حادثه زلزله که در بم رخ داد میزان معلولیت در بم بیشتر شده و بهزیستی این منطقه باید از کل کشور فعالتر باشد.
رئیس جمهور بحث اشتغال را مهم دانست و گفت:تحصیل کرده های زیادی داریم که اشتغال آنها در اولویت است و گزینش نیروهای بومی در استان و شهرستان باید مد نظر باشد.
وی در ادامه به خواسته مردم بم برای استان شدن اشاره کرد و گفت: برای استان شدن باید ظرفیت های وجود داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بیان داشت : برای استان شدن جنوب کرمان توسعه یافتگی باید انجام شود که این مهم در دستور کار قرار دارد و امیدوارم خواسته مردم محقق شود.
رئیس جمهور گفت: امروز در دولت مردمی خواست مردم مهم است و باید دید هر منطقه چه چیزی نیاز است تا ضعف و کاستی ها رفع شود.
وی تصریح کرد :این حضور شما در صحنه‌ها برای ما تکلیف به وجود می‌آورد، وظیفه ما اجرای عدالت است و ما خدمت گذار مردم هستیم، اگر این جایگاه ها و اداری در آن  عدالت نباشد به درد نمی‌خورد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: برنامه‌های ما تقسیم ظرفیت‌ها و آمایش سرزمینی است که در حال انجام است.
وی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی وقتی که به زیارت به مشهد مقدس می‌آمدند در مورد محرومیت‌های مناطق استان صحبت می‌کردند و خیلی حساس بودند.
رئیس جمهور به شهر دارالصابرین وارد شد
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی وارد شهرستان بم شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
وی در سفر دو روزه به استان کرمان بعد از حضور در جمع مردم شهر کرمان به شهرستان جیرفت رفت و در جنوب کرمان جازموریان را شهرستان اعلام کرد.
رئیس جمهور در جلسه شورای اداری کرمان نیز شرکت خواهد کرد.
استان کرمان جنوبی شکل می گیرد
سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم هفت شهرستان جنوبی استان که در مصلی شهر جیرفت برگزار شد گفت: درجمع مردم و خانواده شهدا هستم و ادای احترام می کنم به خانواده معزز شهدا من توفیق داشتم یک بار دیگر در منطقه جنوب باشم.
او افزود: شهید سلیمانی نسبت به مردم جنوب نگاه متفاوتی داشت و باورش این بود که مردم جنوب کرمان مردی صادق و پایبند به خون مطهر شهدا هستند.
رئیسی بیان کرد: خدا را شاکرم که امروز در جنوب در جازموریان و مناطق جنوبی و هم اکنون در جیرفت هستم. امروز برای من روز مبارکی است و لذت من با مردم بودن و رفع دغدغه های مردم است.
رئیس هیات دولت افزود: این منطقه علاوه بر دانش و بصیرت همراهی با نظام انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف بویژه کشاورزی نقش آفرین هستند.کشاورزی این منطقه محور تولید کشور است و در ارتباط با تولیدات کشاورزی موانع باید برطرف شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز نسبت به کالاهای اساسی باید صادرات داشته باشیم، گفت: خودکفایی کشور در کالاهای اساسی و تولید کالاهای اساسی است  و  این کشور باید در تولید کالاهای اساسی نقش جدی خود را نشان دهد.
او تصریح کرد: راه جلوگیری از سیل، زدن سد و بندهایی است که از این طریق باید از ورود آب جلوگیری شود.
رئیسی بیان کرد: دغدغه مردم و کشاورزان باید رفع شود و درست کردن سد جیرفت باید به سرعت انجام شود.
رئیس قوه اجرایی کشور بیان کرد: ما در مصوبات، منطقه ویژه جازموریان را داریم جازموریان حتما می تواند تولید و اشتغال را به همراه داشته باشد که این مسئله ۱۵ سال به تعویق افتاده است.
او افزود: مسئله ای که در جازموریان مهم است مسئله شهرستان شدن جازمویان است که در دولت در ستور کار قرار می گیرد و با فعال کردن شرکت های فعال در منطقه این ظرفیت وجود دارد که روند اجرایی شدن منطقه ویژه جازموریان سریعا پیش رود.
رئیس جمهور تصریح کرد: جاده های امن برای جنوب کرمان در مصوبات سفر دیده شده است.
رئیس جمهور دولت سیزدهم اظهار کرد: جنوب کرمان به عنوان یک استان سالهاست که مطرح و سالهاست با تاخیر مواجه شده است که به مردم جنوب اعلام می کنم استان کرمان جنوبی حتما تشکیل خواهد شد.
رئیسی تصریح کرد: مسئله خلع ید معادن فاریاب و سایر معادن منطقه جنوب کرمان انجام شده و به زودی به افراد امین واگذار خواهد شد.
رئیس جمهور در ادامه گفت: در زمان باران باید مردم خوشحال بوده واز بارش باران نباید نگرانی داشته باشند ازاولویت های جدی در این منطقه ایجاد سیل بند و سد است و کار باید سریعا انجام گیرد.
او افزود: در مصوبات، منطقه ویژه جازموریان را داریم و باعث تاسف است که در این منطقه باید زندگی رونق داشته باشد اما مسئله بیکاری خیلی ها را رنج می دهد .
رئیسی بیان کرد: لذت من با مردم بودن، گوش کردن به سخنان مردم و رفع دغدغه های مردم است.
جازموریان شهرستان شد
 رئیسی صبح امروز در جمع مردم روستای کروچان از روستاهای جازموریان حضور یافت.
او در دیدار صمیمی با مردم کروچان گفت: هم اکنون بخش جازموریان به شهرستان اعلام می‌شود و این مسئله در وزارت کشور بررسی شده واقدامات لازم‌ در استانداری کرمان انجام می‌شود.
رئیسی گفت: اعتبارات لازم برای استقرار ادارات و زیر ساخت‌های لازم، خدمت رسانی در این منطقه محروم پیش بینی شده و بزودی تسهیل خواهد شد. short_url/vdcaoon6e49nw61.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaoon6e49nw61.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین