تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
جالب است ۰
ولی پور گفت: در روز‌های اخیر مجموعا گزارش مفقود شدن ۳ نفر در ارتفاعات دماوند و مفقودی کوهنوردی در علم کوه دریافت شد.
مفقود شدن سه کوهنورد در روزهای اخیر
به گزارش بیان ما ؛ولی پور در خصوص حوادث پیش آمده برای کوهنوردان در ارتفاعات دماوند گفت: در روز‌های اخیر مجموعا گزارش مفقود شدن ۳ نفر در ارتفاعات دماوند و مفقودی کوهنوردی در علم کوه دریافت شد.
وی افزود: تیم فنی سازمان امدادونجات بعد از دریافت گزارش مربوط به ۲ کوهنورد مفقودی در ارتفاعات دماوند، به یخچال بخار اعزام و با استقرار در ارتفاع ۴۷۰۰ متری، طی ۲ روز عملیات دسترسی به مفقودان از طریق ایجاد کارگاه‌های ثابت، پیگیری شد، اما ریزش رگباری سنگ‌ها به دلیل تغییر شرایط اقلیمی و وقوع سیل‌های لحظه‌ای ناشی از آب شدن یخچال‌ها، شرایط امدادرسانی را با دشواری فراوان مواجه کرده و برخورد سنگ به امدادگران جان آن‌ها را به خطر انداخته بود.
ولی پور گفت: روز گذشته و در هنگام عملیات دسترسی به پیکر یکی از مفقودان در یخچال یخار، امدادگر هلال‌احمر با برخورد سنگ به شدت مجروح شد و به همبن دلیل با اعزام بالگرد، تیم امداد کوهستان هلال‌احمر به رینه بازگشت و امدادگر مصدوم هم به مرکز درمانی منتقل شد.
به گفته رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر، عملیات یخچال بخار در حال حاضر متوقف شده تا تیمی که در منطقه حضور داشتند، تشکیل جلسه داده و راه‌های انتقال پیکر‌ها را بررسی کنند و احتمال دارد انتقال پیکر مفقودان در یخچال بخار تا آغاز فصل سرما به تعویق بیفتد.
ولی پور اظهار کرد: عملیات انتقال پیکر کوهنورد مفقودشده در علم کوه با همکاری فدراسیون کوهنوردی، هلال‌احمر کلاردشت و کوهنوردان محلی همچنان ادامه دارد و امدادگران پیکر کوهنورد مفقود را تا ۳۰ متر روی گرده آلمان‌ها بالا کشیده‌اند و تلاش برای انتقال پیکر این کوهنورد به منطقه تک رکابی و از آنجا به مردی‌کش و کلاردشت ادامه دارد. short_url/vdcgyy9qyak9zq4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgyy9qyak9zq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین