تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳
جالب است ۰
تعداد نظر۱
هویت ضارب سلمان رشدی نویسنده مرتد دقایقی پیش اعلام شد.
هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد | آخرین وضعیت نویسنده مرتد
به گزارش بیان ما؛  گزارش پلیس نیویورک‌ حاکی است فردی که با حمله به «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) او را زخمی کرد جوانی ۲۴ ساله به نام «هادی مطر» است که ساکن ایالت نیوجرسی است. 
 
پلیس در عین حال ملیت مظنون و اینکه آیا سابقه جنایی دارد یا خیر را مشخص نکرده است.
پلیس نیویورک همچنین اعلام کرد هیچ نشانه‌ای از انگیزه این حمله ندارد اما با اف‌ بی‌آی در ارتباط و در حال تعیین اتهامات اوست.
 
سرگرد یوجین جی استانیشفسکی به خبرنگاران گفت: در حال حاضر هیچ نشانه ای از انگیزه نداریم.
 وی افزود که پلیس معتقد است مطر به تنهایی عمل کرده است.
 
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند سلمان رشدی ساعت ۱۱ صبح جمعه (به وقت محلی) در ۱۲ اوت ۲۰۲۲ هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز «چوتوکوآ» در غرب نیویورک داشت مورد حمله واقع شد.
سلمان رشدی بعد از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخته بود. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمودند.
گفته می شود که در نخستین ماههای پس از انتشار آیات شیطانی و بالاگرفتن اعتراضات مسلمان به محتوای  ضد دینی آن، سلمان رشدی در طول یک ماه بیش از پانزده بار محل سکونت خود را تغییر داد.
دولت انگلستان که زمینه انتشار کتاب آیات شیطانی را فراهم کرده بود با صرف هزینه‌های فراوان مسئولیت حفاظت از جان او را  به عهده گرفته بود.
سلمان رشدی قبل از این حمله در آمریکا زندگی می‌کرد و از مدت‌ها پیش تحت حفاظت قرار داشت. . انگلیس در سال ۲۰۰۷ به سلمان رشدی جایزه داد که این اعتراضات مسلمانان در سارسر جهان را به همراه داشت.
روزنامه دیلی‌میل در خبری شامگاه جمعه مدعی شده بود رشدی مورد اصابت ۱۰ یا ۱۵ ضربه چاقو قرار گرفته، در حالی که رسانه انگلیسی‌زبان دیگر نوشته وی مورد اصابت ۱۰ تا ۱۵ ضربه چاقو و مشت قرار گرفته است.
پلیس نیویورک در بیانیه بامداد شنبه خود تصریح کرد که سلمان رشدی دست‌کم یک بار از ناحیه گردن و یک بار از ناحیه شکم زیر ضرب چاقو قرار گرفته است.
آندرو وایلی، کارگزار سلمان رشدی گفت: «سلمان رشدی احتمالا یک چشمش را از دست خواهد داد؛ اعصاب بازویش قطع شده‌اند و کبد او چاقو خورده و آسیب دیده است.»
  short_url/vdce7o8znjh87wi.b9bj.html
bayanema.ir/vdce7o8znjh87wi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

او از شاگردانمکتب سلیمانی می باشد ..اقای ترامپ می گفت ‌‌من دستور قتل سلیمانی دادم....شاگرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین عناوین