تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹
جالب است ۰
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که بازیکنانش نسل جدید این رشته ورزشی کشورمان محسوب می‌شوند، در نخستین نمایش خود در مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آسیا بر تیم چین غلبه کرد.
پیروزی قاطعانه تیم ایران در گام نخست/ دیوار چین فرو ریخت
به گزارش بیان ما؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی زیر 18 سال مردان آسیا امروز (سه‌شنبه 25 مرداد) با انجام سه دیدار در سالن فدراسیون والیبال پیگیری شد و در آخرین دیدار، تیم ایران به مصاف چین رفت و با نتیجه 3 بر صفر برنده شد.

محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران برای شروع بازی از طاها بهبودنیا، عمران گوگجلی، محمد مانی علیخانی، محمدرضا آل جلیل، سید متین حسینی، آرمین قلیچ نیازی و سید مرتضی طباطبایی (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران در ست نخست با سرویس‌های قدرتمند خود 25 بر 21 پیروز شد. چینی‌ها در ست دوم نیز در مقابل حملات شاگردان وکیلی ناتوان بودند و 17 بر 25 شکست خوردند.

بازیکنان چین که چیزی برای از دست دادن نداشتند در ست سوم،‌ مقاومت خوبی از خود نشان دادند و پا به پای تیم ایران، امتیاز گرفتند ولی در نهایت 25 بر 22 مغلوب شدند.

محمدرضا داورزنی رئیس و میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون والیبال، دیدار تیم‌های ایران و چین را از جایگاه ویژه تماشا کردند.

تیم والیبال نوجوانان ایران در دومین بازی خود از ساعت 17 فردا چهارشنبه 26 مرداد به مصاف کویت می‌رود.

بازیکنان و کادر فنی تیم‌های نوجوانان کویت و کره‌جنوبی، ست نخست این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 18 سال آسیا که از روز دوشنبه 24 مرداد در سالن والیبال آزادی آغاز شده است تا روز دوشنبه 31 مرداد ادامه خواهد داشت. 4 تیم برتر این رقابت‌ها، جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد.

همزمان با دیدار تیم‌های ایران و چین، در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان زیر 18 سال آسیا از نسل جدید والیبال ایران رونمایی شد، نسلی که از نظر تکنیک‌های این رشته ورزشی و میانگین قدی متفاوت است. مهمترین تفاوت این نسل را می توان در سرویس پرشی و میانگین قدی آن‌ها دانست.

12 بازیکن تیم ملی والیبال نوجوانان فعلی ایران از بین یک هزار و 407 بازیکن که برای حضور در این تیم در ابتدای سال 1400 ثبت نام کردند، گزینش شدند.

در مسیر عضویت نخبه‌ها در تیم ملی نوجوانان 12 مهرماه 1400، تست‌گیری (صحت‌سنجی) از 1407 متقاضی در 30 استان کشور به پایان رسید و 204 جوان نخبه و برتر استان‌ها در پست‌های مختلف انتخاب شدند و به دو اردوی گزینشی دعوت شدند.
 
علیخانی امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران برابر چین

 مسابقات والیبال قهرمانی زیر 18 سال مردان آسیا امروز (سه‌شنبه 25 مرداد) با انجام سه دیدار در سالن فدراسیون والیبال پیگیری شد و در آخرین دیدار، تیم ایران به مصاف چین رفت و با نتیجه 3 بر صفر برنده شد.

در این دیدار محمد مانی علیخانی که کاپیتان تیم ملی نوجوانان ایران است با کسب 14 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن شناخته شد.

همچنین یونینگ گائو و دائو لی هر دو با کسب 8 پوئن بهترین بازیکنان تیم ملی نوجوانان چین بودند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مجموع ست‌های این مسابقه 75 امتیاز کسب کرد که به ترتیب 38 پوئن در حمله، هفت امتیاز در دفاع، چهار پوئن سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات بازیکنان چین بود.

بازیکنان چین نیز در مجموع ست‌های این مسابقه 60 امتیاز کسب کردند که شامل 30 امتیاز حمله، هفت دفاع، سه پوئن سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم ایران بود.
  short_url/vdcgyy9quak9zw4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgyy9quak9zw4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما